Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-30| artykuł sponsorowany | Firma

Co się dzieje z nadwyżką energii z instalacji fotowoltaicznej? Poznaj Magazyn Energii od TAURONA

Wydajna instalacja fotowoltaiczna to pożądane rozwiązanie, niemniej może być źródłem poważnych wątpliwości. Wiele osób zastanawia się, co dzieje się z nadwyżkami energii wyprodukowanymi przez panele fotowoltaiczne. Okazuje się, że mogą one być magazynowane i wykorzystane w dowolnej sytuacji, niekoniecznie kryzysowej. Przeczytaj i zobacz, co warto wiedzieć o Magazynie Energii od TAURONA.


Co się dzieje z nadwyżką energii z instalacji fotowoltaicznej? Poznaj Magazyn Energii od TAURONA

Czym jest Magazyn Energii od TAURONA?

Zdarza się, że instalacja fotowoltaiczna jest bardzo wydajna (często fotowoltaika pokrywa 100% zapotrzebowania gospodarstwa na energię elektryczną), a nadwyżki energii elektrycznej – bardzo duże. W takiej sytuacji warto rozważyć Magazyn Energii od TAURONA. To rozwiązanie, które wyraźnie ogranicza sprzedaż energii elektrycznej do sieci, zabezpiecza użytkowników fotowoltaiki i pozwala im zachować niezależność energetyczną. Czym jest Magazyn Energii od TAURONA?

Magazyn Energii od TAURONA (MET) jest urządzeniem stosunkowo tanim i wydajnym. Jako produkt polski został oparty na komponentach doskonałej jakości i najlepszych obecnie podzespołach. Ze względu na doskonałą estetykę Magazyn Energii może zostać umieszczony w kuchni lub salonie.

Jak działa Magazyn Energii z instalacją fotowoltaiczną?

Magazyn Energii to innowacyjne urządzenie, które pobiera energię po to, żeby się naładować, w cyklu rozładowania zaś oddać energię do sieci. W momencie oddawania energii Magazyn Energii staje się źródłem prądu.

Co ważne, energia jest magazynowana przez cały dzień (do Magazynu Energii trafia nadmiar energii) i może być wykorzystana w dowolnym momencie, w tym także do zasilania urządzeń gospodarstwa domowego. Najczęściej energia zgromadzona w ciągu dnia jest wykorzystywana w nocy. Dopiero gdy urządzenie będzie pełne, jej nadwyżki będą skierowane do sieci przesyłowej.

Awaria sieci energetycznej a Magazyn Energii

W sytuacji, w której dojdzie do awarii sieci energetycznej, Magazyn Energii staje się awaryjnym źródłem prądu dla gospodarstwa domowego. Wiele osób zastanawia się, jak duży powinien być. Tę wartość definiuje okres autonomiczności zasilania, czyli jak długo mają działać urządzenia i sprzęty domowe, kiedy nie są zasilane. Najczęściej instaluje się magazyny energii o wielkości 3-10 kWh.

Magazynowanie energii – czy to się opłaca?

Dynamiczny rozwój technologii magazynowania energii elektrycznej zdecydował o tym, że obecnie takie rozwiązanie jest jak najbardziej opłacalne. Nowoczesne magazyny energii litowo-jonowe są stosunkowo tanie i bardzo wydajne. Spadek cen spowodował m.in. duży wzrost zainteresowania takim rozwiązaniem. Domowe magazyny zapewniają nie tylko bezpieczeństwo zasilania na wypadek awarii, ale także zwiększenie autokonsumpcji w instalacjach fotowoltaicznych i wspomaganie zasilania tych urządzeń, które wymagają dużych mocy. Magazyn Energii powinien pojawić się w tych gospodarstwach domowych, w których instalacja fotowoltaiczna służy do zasilania pompy ciepła: https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/ogrzewanie/pompa-ciepla.


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS