Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-23| Instytucje

Komisja Kwalifikacyjna ds. rzeczoznawców majątkowych ma już 30 lat

W środę 22 marca w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyło się jubileuszowe spotkanie Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej w sprawach nadawania uprawnień zawodowych rzeczoznawcy majątkowego. Spotkanie otworzył wiceminister Piotr Uściński.


Komisja Kwalifikacyjna ds. rzeczoznawców majątkowych ma już 30 lat <br />
fot. MRIT
fot. MRIT

Podczas posiedzenia minister wręczył pamiątkowe statuetki za 30-lecie pracy w Komisji. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

  • prof. Ryszard Cymerman,
  • prof. Ewa Kucharska-Stasiak,
  • prof. Sabina Źróbek,
  • prof. Mieczysław Prystupa,
  • Lech Gutry.

Słowa uznania skierowane zostały również do byłych członków Komisji, którzy wyróżnili się wieloletnią aktywnością nie tylko w ramach działalności tego gremium, ale również w obszarze szeroko pojętej gospodarki nieruchomościami.

– Dziękuję za rzetelną pracę, wkład merytoryczny i trud wkładany w weryfikację wiedzy adeptów rzeczoznawstwa majątkowego. Państwa działalność odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu oraz rozwoju zawodu rzeczoznawcy majątkowego w Polsce. Dzięki wysokiemu poziomowi merytorycznemu i dobrej organizacji pracy co roku przybywa nowych rzeczoznawców majątkowych dobrze przygotowanych do wykonywania zawodu – powiedział wiceminister Piotr Uściński.

Państwowa Komisja Kwalifikacyjna (PKK) przeprowadza postępowania kwalifikacyjne dla osób ubiegających się o nadanie przez ministra rozwoju i technologii uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości. Jej pierwszy skład został powołany 10 marca 1992 r., więc gremium to działa już od ponad 30 lat.

Członkami PKK są przedstawiciele ministra oraz osoby wskazane przez organizacje zawodowe rzeczoznawców majątkowych. Osoby powoływane do pracy w Komisji odznaczają się uznanym dorobkiem zawodowym w dziedzinie gospodarki nieruchomościami, w tym rzeczoznawstwa majątkowego. Komisja liczy ponad 70 osób, które cyklicznie przeprowadzają egzaminy pisemne i ustne dla kandydatów na rzeczoznawców majątkowych. Przewodniczącym Komisji od ponad 9 lat jest prof. Ryszard Cymerman.

Źródło: MRiT, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS