wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-17| Geodezja, Przetargi

GUGiK szuka chętnych do modernizacji podstawowej wysokościowej osnowy geodezyjnej

Opracowanie projektu modernizacji podstawowej osnowy geodezyjnej wysokościowej na podstawie wykonanego przeglądu, inwentaryzacji i konserwacji punktów jest przedmiotem przetargu rozpisanego właśnie przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


GUGiK szuka chętnych do modernizacji podstawowej wysokościowej osnowy geodezyjnej <br />
Podstawowa osnowa geodezyjna w Geoportalu
Podstawowa osnowa geodezyjna w Geoportalu
GUGiK szuka chętnych do modernizacji podstawowej wysokościowej osnowy geodezyjnej <br />
źródło: SOPZ przetargu
źródło: SOPZ przetargu

Zamówienie będzie realizowane na obszarze województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego oraz w części woj.: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. W zakres prac wchodzi w szczególności:

 • odszukanie wszystkich punktów osnowy na trasie przebiegu linii lub w jej pobliżu;
 • sprawdzenie stanu znaków geodezyjnych i ich konserwacja;
 • uaktualnienie opisów topograficznych punktów podlegających inwentaryzacji;
 • zaprojektowanie nowych lokalizacji za zniszczone repery;
 • zajęcie stanowiska do opisu projektu technicznego opracowanego w ramach realizacji prac na ob. 4737 cz.1, który określa rodzaj i sposób wykonania pomiarów oraz wyrównania podstawowej osnowy wysokościowej uwzględniający wyniki zarówno pomiarów niwelacji geometrycznej, jak i niwelacji satelitarnej;
 • przedstawienie własnych rozwiązań dotyczących stabilizacji, pomiaru i wyrównania podstawowej osnowy wysokościowej popartych wykonaniem wcześniejszych analiz;
 • wykonanie pomiarów metodą GNSS w dwóch dwunastogodzinnych sesjach pomiarowych.

Zamówienie podzielono na trzy części oznaczone jako zakresy od 2 do 4 (patrz mapa obok). Oferty tylko w odniesieniu do jednej z nich można składać do 19 kwietnia. Wadium wynosi od 10 tys. do 15 tys. zł. Termin realizacji prac wyznaczono na połowę listopada br.


Przegląd wszystkich aktualnych zamówień publicznych z zakresu geodezji i kartografii prezentujemy w naszej nowej bezpłatnej Bazie przetargów

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Anna Wardziak
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS