Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-17| Geodezja, GIS, Software

Śledź zmiany punktów granicznych w EWMAPIE

Rozwijane przez firmę Geobid oprogramowanie geodezyjne EWMAPA dostępne jest już w wersji 14.11. Aktualizacja wprowadza zmiany m.in. w zakresie punktów granicznych.


Śledź zmiany punktów granicznych w EWMAPIE

EWMAPA 14.11 pozwala np. przeglądać szczegółową historię zmian punktów granicznych (patrz fot. obok). Podczas edycji tej kategorii obiektów dodano ponadto możliwość pobierania wybranych wartości z historii zmian o punkcie. Opcja ta umożliwia zaznaczenie poszczególnych atrybutów, których wartości mają zostać przepisane do stanu aktualnego.

Inne modyfikacje w tym wydaniu to np.:

  • rozbudowanie konfiguracji baz o nowe możliwości, w tym dodanie nowej bazy lub wybranych struktur do bazy istniejącej poprzez wskazanie pliku FDB (opcja umożliwia szybkie podpinanie kolejnych struktur do programu);
  • poprawienie sposobu zapisu i odczytu kierunku zwrotu dla formatu GML wg rozporządzenia z 2021 r. w przypadku linii niesymetrycznych, np. bramy i furtki;
  • dodanie opcji eksportu do DXF-a, która umożliwia dokonanie selektywnego wyboru danych do eksportu z podziałów sekcyjnych.

Źródło: Geobid, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS