Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-16| Geodezja, Teledetekcja, Edukacja

Autorzy najlepszych prac dyplomowych otrzymali nagrody

W siedzibie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii 14 marca odbyło się uroczyste wręczenia nagród laureatom konkursu na najlepsze prace dyplomowe obronione na kierunku geodezja i kartografia.


Autorzy najlepszych prac dyplomowych otrzymali nagrody <br />
Laureat I miejsce w kategorii prac magisterskich Dominik Teodorczyk
Laureat I miejsce w kategorii prac magisterskich Dominik Teodorczyk
Autorzy najlepszych prac dyplomowych otrzymali nagrody <br />
Jeden z laureatów I miejsca w kategorii prac inżynierskich Michał Gąsiewski
Jeden z laureatów I miejsca w kategorii prac inżynierskich Michał Gąsiewski

Zwycięzców konkursu poznaliśmy już w lutym. Teraz odebrali oni nagrody, a laureaci pierwszych miejsc wygłosili prezentacje, w których przedstawili swoje prace.
Przewodniczący Komisji Konkursowej prof. Zdzisław Kurczyński przypomniał, że do tegorocznej edycji zgłoszono łącznie 42 prace, z których warunki formalne spełniło 38 (21 magisterskich oraz 17 inżynierskich). Podkreślił też, że stały one na bardzo wysokim poziomie.
P.o. GGK Alicja Kulka zwróciła natomiast uwagę na zakres tematyczny nagrodzonych prac. – Stwierdzam, że od kilku lat, niestety, tematy ciągle kręcą się wokół jednego, czyli fotogrametrii – powiedziała. Zachęcała do podejmowania innych zagadnień, związanych chociażby z katastrem nieruchomości. Ponadto stwierdziła, że dobrym pomysłem byłoby zaproponowanie wszystkim uczelniom tematów prac, których efekty można by później wykorzystać w codziennej pracy w GUGiK-u.

Decyzją komisji najlepszymi pracami magisterskimi zostały:
I miejsce: Dominik Teodorczyk „Integracja radarowych danych satelitarnych pochodzących z misji Sentinel-1 oraz TerraSAR-X do monitorowania deformacji powierzchni terenu na obszarze Górnego Śląska”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, promotor: dr inż. Kamila Pawłuszek-Filipiak;
II miejsce: Adam Pałęcki „Korekcja geometrii danych skaningu laserowego ze względu na błędy osiowe skanera Velodyne HDL-32E”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, promotor: dr hab. inż. Grzegorz Jóźków;
III miejsce: Jan Mikocki „Wypełnienie luki między miesięcznymi rozwiązaniami pola grawitacyjnego Ziemi z misji GRACE i GRACE Follow-On z wykorzystaniem ulepszonej wieloczynnikowej metody widma osobliwego”, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego, promotor: prof. dr hab. inż. Janusz Bogusz.

Najlepsze prace inżynierskie to z kolei:
I miejsce: Paweł Czernic, Michał Gąsiewski „Integracja danych LiDAR i GPR z mobilnej platformy mapującej”, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska, promotor: dr inż. Krzysztof Bakuła;
II miejsce: Karolina Tomczak „Opracowanie modelu 3D fragmentu wnętrza budynku L-1 PWr z wykorzystaniem technologii SLAM”, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Politechnika Wrocławska, promotor: dr hab. inż. Jan Blachowski;
wyróżnienie: Zuzanna Bąk, Anna Kwaśnicka „Przestrzenna wizualizacja obiektu z wykorzystaniem skaningowych technik pomiarowych” , Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, promotor: dr inż. Natalia Borowiec;
wyróżnienie: Karolina Stuchły „Wyznaczanie deformacji na obszarze Górnego Śląska z zastosowaniem satelitarnych zobrazowań radarowych”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, promotor: dr inż. Kamila Pawłuszek-Filipiak.

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS