wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-16| GIS, Teledetekcja, Software

Reveal od Hexagonu szybko wyczyści chmurę punktów

Będąca częścią grupy Hexagon firma AGTEK zaprezentowała oprogramowanie Reveal, które ma znacząco usprawniać dokładność i wydajność edycji chmury punktów na potrzeby budownictwa.


Reveal od Hexagonu szybko wyczyści chmurę punktów

Reveal, jak coraz większa liczba nowych aplikacji w dzisiejszym świecie, bazuje na algorytmach sztucznej inteligencji (AI). Jak zapewniają jej twórcy, dzięki nim program jest w stanie całkowicie automatycznie usunąć z chmury punktów niechciane obiekty – przede wszystkim wszystko to, co nie jest związane z powierzchnią gruntu. Radzi sobie przy tym zarówno z chmurami ze skanerów laserowych, jak i tymi bazującymi na dopasowaniu zdjęć z dronów. A wszystko to szybko i łatwo – twierdzi AGTEK.

Zasada działania Reveal jest prosta. Po załadowaniu chmury algorytmy AI rozpoznają na niej poszczególne typy obiektów oraz dzielą je na kategorie takie jak: grunt, roślinność, pojazdy czy hałdy. Następnie użytkownik może usuwać z projektu wybrane warstwy, co zapewnia jasny obraz placu budowy. Dzięki tej funkcji pracownicy mogą np. szybko obliczyć objętości mas ziemnych lub ocenić postępy prac budowlanych.

– Jako wykonawca prac ziemnych chcemy, aby dane reprezentowały grunt – mówi Ken Fritts, kierownik techniczny ds. usług inżynieryjnych w Goodfellow Bros. i klient AGTEK. – Nie otrzymujemy wynagrodzenia za przemieszczanie pojazdów, drzew, wysokiej trawy i konstrukcji. Reveal ma inteligencję i precyzję potrzebną do zautomatyzowania sortowania i czyszczenia milionów punktów w zaledwie kilka minut – podkreśla.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS