Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-16| Kataster

Zapowiedź 23. edycji kaliskiej konferencji o katastrze

Stowarzyszenie Geodetów Polskich zaprasza na XXIII Kaliską Konferencję Naukowo-Techniczną z cyklu Kataster Nieruchomości. Wydarzenie pod hasłem „Zmiany regulacji prawnych z zakresu katastru nieruchomości i ich ocena” odbędzie się w dniach 20–21 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim.


Zapowiedź 23. edycji kaliskiej konferencji o katastrze

Podczas konferencji poruszone zostaną tematy związane z wykorzystaniem danych zawartych w EGiB do celów podatkowych, a także na potrzeby analiz przestrzennych w wojewódzkich systemach informacji przestrzennej.
Przy okazji realizacji w szerokim zakresie modernizacji EGiB w naszym kraju ogromnym problemem staje się problematyka ocieplania budynków i ich wpływ na efekty procesu modernizacji oraz przebiegu granic działek ewidencyjnych i ujawnianie ich w ewidencji. Sekcja Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami SGP od wielu lat inicjuje dyskusje na temat granic uwidacznianych w katastrze. Jedni mówią, że są to granice prawne inni, że granice wg stanu prawnego, a jeszcze inni, że granice ewidencyjne itd. A jakie granice są faktycznie w ewidencji?

Ponadto poruszony zostanie temat związany z zakresem gleboznawczej klasyfikacji gruntów w myśl obowiązujących przepisów oraz temat „Budynki na zgłoszenie, a użytki w ewidencji gruntów i budynków, w tym w kontekście wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej”.
Na rynku istnieje duża liczba środowisk programowych, w których prowadzona jest EGiB. Przekazywanie danych między nimi, jak również między ośrodkiem a wykonawcą powinno odbywać się zgodnie z przepisami i obowiązującym schematem aplikacyjnym GML. W związku z tym pojawia się wiele problemów na linii wykonawca, organ i producent oprogramowania.
Na konferencji zostaną też wyrażone opinie nt. obowiązujących przepisów związanych z tematyką konferencji.

Konferencja powinna dać odpowiedź na wiele wątpliwości związanych z tymi tematami. Aby tak się stało, organizatorzy zapraszają do udziału ekspertów geodezyjnych, wykonawców, programistów oraz specjalistów z zakresu gleboznawczej klasyfikacji gruntów.

Koszt uczestnictwa to 1476 zł brutto (nocleg w pokoju jednoosobowym) lub 1353 zł brutto (nocleg w pokoju dwuosobowym). Zgłoszenia przyjmowane są do 14 kwietnia.

Organizatorami konferencji są: Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Sekcja Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Kaliszu.

Więcej informacji, program i formularz zgłoszenia

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEDOETA i portalu Geoforum.pl.

Źródło: SGP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS