wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-15| GIS, Przetargi

GUGiK znów sporo oszczędzi na aktualizacji BDOT10k

W drugim tegorocznym przetargu GUGiK na aktualizację bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) wystartowało 22 firm z ofertami zazwyczaj dużo poniżej budżetu zamawiającego.


GUGiK znów sporo oszczędzi na aktualizacji BDOT10k

Przypomnijmy, że zamówienie podzielono na 8 części obejmujących 31 powiatów w 4 województwach – małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i wielkopolskim. Realizowane tam prace aktualizacyjne będą polegały na:

  • weryfikacji atrybutów i wpisów zawartych w BDOT10k,
  • weryfikacji danych BDOT10k na podstawie wyników analiz przestrzennych przekazanych przez GUGiK,
  • aktualizacji i weryfikacji BDOT10k na podstawie dostępnych materiałów źródłowych oraz wywiadu terenowego.

Podobnie jak w poprzednich tego typu zamówieniach ogłaszanych w ostatnich miesiącach konkurencja okazała się spora. O zlecenia GUGiK walczą bowiem aż 22 firmy, przy czym do jednej części zgłaszano po od 2 do 8 propozycji.

Ponadto po raz kolejny zdecydowana większość ofert okazała się zdecydowanie tańsza od kosztorysu zamawiającego. Łączna wartość najtańszych propozycji z każdej części wynosi bowiem 933 tys. zł, podczas gdy GUGiK gotowy był wyłożyć na prace aktualizacyjne nawet dwa razy więcej (1,95 mln zł). Rekord padł w cz. I oraz VI (dotyczącej powiatów suskiego, myślenickiego i wadowickiego oraz ropczycko-sędziszowskiego, kolbuszowskiego, mieleckiego i dębickiego), gdzie najtańsza oferta opiewała na odpowiednio 36% i 31% budżetu. Na przeciwległym biegunie jest cz. III (powiaty pińczowski, skarżyski, włoszczowski, kielecki), gdzie odsetek ten wyniósł 86%.

Zestawienie ofert

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS