wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-15| Teledetekcja, Przetargi

Politechnika Warszawska kupuje fotogrametryczne drony

Dostawa trzech dronów wraz z oprogramowaniem oraz sensorami fotogrametrycznymi jest przedmiotem zamówienia ogłoszonego właśnie przez Politechnikę Warszawską.


Politechnika Warszawska kupuje fotogrametryczne drony <br />
zdjęcie ilustracyjne (fot. Quantum Systems)
zdjęcie ilustracyjne (fot. Quantum Systems)

Przetarg podzielono na pięć części. Przedmiotem pierwszej jest dostarczenie:

 • bezzałogowego płatowca pionowego startu i lądowania (VTOL) o wadze do 25 kg, zdolnego unosić się w powietrzu przez przynajmniej 30 minut na maksymalnej wysokości nie mniejszej niż 1000 m AGL;
 • skanera laserowego rejestrującego przynajmniej 3 odbicia z prędkością 240 tys. pkt/s oraz mierzącego z dokładnością 3 cm na dystansie 100 m;
 • cyfrowej kamery z matrycą przynajmniej 45 Mpx i trzema obiektywami o różnych ogniskowych;
 • głowicy do zdjęć ukośnych z pięcioma obiektywami z łączną liczbą 120 mln pikseli;
 • systemu podwójnego mocowania głowic;
 • odbiornika GNSS.

W ramach drugiej części zamówiono dwa lekkie bezzałogowe wielowirnikowe. Jeden ma być wyposażony w kamerę RGB, a w drugi – w termalną.

Przedmiotem trzeciej części jest dostawa oprogramowania do obróbki danych pozyskiwanych przez zamówione drony. Czwarta dotyczy z kolei zakupu tabletu oraz modułu RTK z lidarem, kamery do zdjęć sferycznych oraz sprzętu komputerowego. Ostatnia część obejmuje zaś dostawę części i akcesoriów dla bezzałogowców.

Wyżej wymienione aplikacje i urządzenia zostaną dostarczone do Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW. Ich zakup jest częścią projektu „Terenowy poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest utworzenie infrastruktury badawczej oraz specjalistycznych laboratoriów na terenie lotniska w Sierakowie pod Przasnyszem. Wykonana w ramach projektu infrastruktura posłuży realizacji późniejszych badań naukowych i prac rozwojowych z zakresu systemów bezzałogowych, lotnictwa, wytwarzania przyrostowego, nowoczesnych technologii materiałowych oraz szeroko rozumianej energetyki.

Zamówienie ma zostać wykonane do 16 czerwca br. Oferty można składać do 13 kwietnia.


Przegląd wszystkich aktualnych zamówień publicznych z zakresu geodezji i kartografii prezentujemy w naszej nowej bezpłatnej Bazie przetargów

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Anna Wardziak
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS