wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-06| GIS, Przetargi

Ostra walka cenowa o aktualizację BDOT10k dla GUGiK

W przetargu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na aktualizację BDOT10k w 40 powiatach swoje oferty złożyło 23 wykonawców.


Ostra walka cenowa o aktualizację BDOT10k dla GUGiK

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia rozpisanego na początku lutego br. jest aktualizacja bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) w 40 powiatach w 4 województwach: lubelskim, mazowieckim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim (szczegóły).

Przetarg podzielono na 8 części. Największym zainteresowaniem cieszyły się prace w woj. mazowieckim – do tych części złożono aż po 8 ofert. Najmniej propozycji (po 4) przedstawiono z kolei dla części związanych z woj. lubelskim oraz podlaskim.

Zdecydowana większość ofert okazała się znacząco tańsza od szacunków zamawiającego. Na przykład w jednej z części dotyczących woj. lubelskiego najtańsza oferta opiewała na raptem 27% budżetu GUGiK. W innych było niewiele lepiej, bo odsetek ten wynosił maksymalnie 48%. Łącznie suma najtańszych propozycji ze wszystkich części wyniosła 814 tys. zł, co stanowi raptem 38% kosztorysu Urzędu (wynoszącego ponad 2,1 mln zł).

Teraz wszystkie oferty są analizowane przez GUGiK. Zgodnie ze specyfikacją przetargu prace aktualizacyjne powinny zakończyć się do 25 września.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS