wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-02-01| Mapy, Prawo

Zamość: nie było mapy w terminie, będzie wysoka kara?

Aż pół miliona złotych kary może zapłacić Urząd Miasta Zamościa za brak opracowania w wymaganym terminie strategicznej mapy hałasu.


Zamość: nie było mapy w terminie, będzie wysoka kara?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podmioty wymienione w ustawie (a wśród nich Zamość) miały opracować ten dokument do 30 czerwca. W przypadku tego miasta przygotowanie mapy powierzono Zarządowi Dróg Grodzkich. Jednak jako że jednostka ta nie wywiązała się z tego terminu, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie nałożył na samorząd karę w wysokości 500 tys. zł.

O sprawie w szczegółach pisze portal „Nasze Miasto”. Jak czytamy w serwisie, kara ta była niedawno dyskutowana na posiedzeniu rady miasta. W jej trakcie dyrektor ZDG Marcin Nowak przekonywał, że kłopoty z przygotowaniem tego dokumentu nie leżą po stronie miasta. Jego wykonanie zlecono bowiem w terminie. Źródłem opóźnienia miała być natomiast spora liczba samorządów, które musiały przygotować ten sam typ mapy w tym samym terminie w połączeniu z niewielką liczbą wykonawców mających doświadczenie w tym zakresie. WIOŚ jednak takie tłumaczenia nie przekonały. Mimo to władze Zamościa deklarują, że będą się od jego decyzji odwoływać.

Co istotne, Zamość wcale nie jest jedynym miastem, który nie zdążył z opracowaniem tych map w terminie. Karę nałożono również chociażby na pobliski Lublin, choć akurat ten samorząd musi zapłacić jedynie 80 tys. zł. Skąd tak duża różnica. Jak wyjaśnia Marcin Nowak, wszystko dlatego, że od kary odejmowane są koszty sporządzenia map hałasu, a te w przypadku Lublina były znacznie wyższe niż w Zamościu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS