Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-02-01| Mapy, Prawo

Zamość: nie było mapy w terminie, będzie wysoka kara?

Aż pół miliona złotych kary może zapłacić Urząd Miasta Zamościa za brak opracowania w wymaganym terminie strategicznej mapy hałasu.


Zamość: nie było mapy w terminie, będzie wysoka kara?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podmioty wymienione w ustawie (a wśród nich Zamość) miały opracować ten dokument do 30 czerwca. W przypadku tego miasta przygotowanie mapy powierzono Zarządowi Dróg Grodzkich. Jednak jako że jednostka ta nie wywiązała się z tego terminu, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie nałożył na samorząd karę w wysokości 500 tys. zł.

O sprawie w szczegółach pisze portal „Nasze Miasto”. Jak czytamy w serwisie, kara ta była niedawno dyskutowana na posiedzeniu rady miasta. W jej trakcie dyrektor ZDG Marcin Nowak przekonywał, że kłopoty z przygotowaniem tego dokumentu nie leżą po stronie miasta. Jego wykonanie zlecono bowiem w terminie. Źródłem opóźnienia miała być natomiast spora liczba samorządów, które musiały przygotować ten sam typ mapy w tym samym terminie w połączeniu z niewielką liczbą wykonawców mających doświadczenie w tym zakresie. WIOŚ jednak takie tłumaczenia nie przekonały. Mimo to władze Zamościa deklarują, że będą się od jego decyzji odwoływać.

Co istotne, Zamość wcale nie jest jedynym miastem, który nie zdążył z opracowaniem tych map w terminie. Karę nałożono również chociażby na pobliski Lublin, choć akurat ten samorząd musi zapłacić jedynie 80 tys. zł. Skąd tak duża różnica. Jak wyjaśnia Marcin Nowak, wszystko dlatego, że od kary odejmowane są koszty sporządzenia map hałasu, a te w przypadku Lublina były znacznie wyższe niż w Zamościu.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS