Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-30| Geodezja, Prawo

SGP zaprasza na konferencję o GML

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, jakie stawiają nowe technologie i przepisy w zakresie geodezji i kartografii, katowicki oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich postanowił zorganizować konferencję naukowo-techniczną pt. „Czy GML usprawnił funkcjonowanie geodezji?”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8–10 marca w Hotelu Jaskółka w Ustroniu.


SGP zaprasza na konferencję o GML
SGP zaprasza na konferencję o GML

Czas jest ku temu idealny, ponieważ 1 stycznia br. wszedł w życie obowiązek wymiany danych pomiędzy wykonawcami prac geodezyjnych i organami służby geodezyjnej i kartograficznej właśnie w tym formacie.
Chyba żadna kwestia nie była w ostatnich latach w geodezji tematem tylu dyskusji, co GML. Niezgodność danych ze schematami, błędnie zaprojektowane struktury w schematach danych, błędy techniczne przy obsłudze danych, słaba wydajność baz – wszystko to wciąż sprawia trudności w wykorzystaniu tego formatu danych.

Organizatorzy do udziału w konferencji zapraszają przedstawicieli urzędów miast i gmin, starostw powiatowych, WODGiK-ów oraz wykonawców prac geodezyjnych i kartograficznych. Koszt uczestnictwa dla jednej osoby to:
• 1280 zł netto – pokój trzyosobowy,
• 1380 zł netto – pokój dwuosobowy,
• 1480 zł netto – pokój jednoosobowy.
Cena obejmuje m.in.: noclegi, uczestnictwo w prezentacjach, materiały konferencyjne, przerwy kawowe, obiady, uroczystą kolację, sesję wyjazdową i certyfikat uczestnictwa.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego na adres sgp.katowice.szkolenia@onet.pl
Więcej informacji i ramowy program konferencji

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEDOETA i portalu Geoforum.pl.

Źródło: SGP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS