wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-30| Geodezja, Kataster

GUGiK radzi, jak modernizować EGiB

Jak krok po kroku powiaty powinny modernizować ewidencję gruntów i budynków, by uzyskać zamierzone efekty? Wskazówki w tym zakresie można znaleźć w trzech publikacjach udostępnionych właśnie przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


GUGiK radzi, jak modernizować EGiB
GUGiK radzi, jak modernizować EGiB

Pierwsza to „Zalecenia i dobre praktyki przeprowadzenia modernizacji EGiB”. Na 16 stronach zwrócono tu uwagę na istotne elementy niezbędne do sprawnego przeprowadzenia modernizacji EGiB ze szczególnym podkreśleniem kolejności realizowanych zadań. Wskazano elementy niezbędne do prawidłowego opracowania projektu oraz przeprowadzenia modernizacji. Zwrócono również uwagę na potrzebę zaangażowania w prace modernizacyjne powiatowej służby geodezyjnej, szczególnie w zakresie ustalenia zasad współpracy z wykonawcą prac, zaangażowania w proces przygotowania projektu modernizacji i bieżącą kontrolę wykonywanych prac, a także na potrzebę rozszerzenia działań informacyjnych o prowadzonych pracach.

Druga publikacja to „Przykładowy projekt modernizacji EGiB” – 8-stronicowy wzór wyszczególniający podstawowe elementy, jakie powinny znaleźć się w tego typu dokumencie. Trzecim opracowaniem są zaś „Przykładowe warunki techniczne modernizacji EGiB”. Jak wyjaśniają autorzy, to 10-stronicowe opracowanie zostało przygotowane celem przedstawienia istotnych elementów technicznych i organizacyjnych, które powinny być brane pod uwagę na etapie planowania i realizacji prac modernizacyjnych.

Powyższe materiały udostępniono na stronie GUGiK w zakładce Urząd/Sprawozdania. Dodajmy, że nie jest to pierwsza tego typu publikacja Urzędu. Podobne opracowania przygotowano bowiem pod koniec 2020 roku, a następnie były one kilkakrotnie aktualizowane.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS