wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-27| GIS, Przetargi

Rusza modernizacja Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej

Państwowy Instytut Geologiczny podpisał umowę o wartości blisko 4 mln zł na modernizację Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej „SOPO”.


Rusza modernizacja Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej <br />
Fragment mapy SOPO
Fragment mapy SOPO

Przypomnijmy, że podstawowym celem projektu SOPO jest opracowanie i dostarczenie danych geologicznych dotyczących osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi w Polsce w skali umożliwiającej ich wykorzystanie w planowaniu przestrzennym i zarządzaniu na poziomie gminy i powiatu.

Cel ten jest realizowany poprzez zbieranie danych terenowych dotyczących ruchów masowych i związanych z nimi zagrożeń, przetwarzanie ich w informację geologiczną dostosowaną do potrzeb odbiorcy, a następnie udostępnianie jej administracji publicznej, na której spoczywa ustawowy obowiązek prowadzenia rejestru osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi oraz przeciwdziałania negatywnym skutkom tych zjawisk.

Rozstrzygnięte właśnie zamówienie zostało podzielone na dwa zadania. Pierwsze obejmuje modernizację technologiczną oraz modernizację funkcjonalności systemu w technologii i architekturze GIS PIG-PIB, w tym prace projektowe, wykonawcze i wdrożenie produkcyjne SOPO w zakresie zmodernizowanych elementów. Drugie zadanie to objęcie wsparciem systemu przetwarzania danych PSG w zakresie SOPO w wymiarze do 1200 godzin wraz z usługą gwarancyjną.

Zamawiający gotowy był wydać na te prace ponad 4,1 mln zł, a ostatecznie przeznaczy na ten cel niecałe 3,8 mln zł. Ofertę o takiej wartości złożyło konsorcjum firm Esri Polska z Warszawy oraz GISonLine z Krakowa. Była to jedyna propozycja złożona w tym postępowaniu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS