wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-26| GIS, Mapy

Strava zostanie wzbogacona o nowe mapy 3D

Strava – jeden z najpopularniejszych serwisów dla miłośników sportów, przejęła firmę FATMAP rozwijającą mobilną aplikację do planowania wycieczek i nawigacji w terenie.


Strava zostanie wzbogacona o nowe mapy 3D

Dla użytkowników Stravy głównym efektem tego przejęcia będzie udostępnienie funkcjonalności FATMAP w środowisku tej platformy. Jedną z nich są chociażby autorskie mapy 3D, które oferują rozbudowane możliwości planowania różnorodnych aktywności w terenie, przeglądania lokalnych atrakcji czy dzielenia się swoimi przygodami ze znajomymi. Aplikacja FATMAP ma użytkowników w 100 krajach – wśród nich są przede wszystkim miłośnicy chodzenia i biegania po górach, narciarstwa oraz rowerów górskich.

– W 2022 roku aktywne osoby na całym świecie zapisały i poleciły blisko 10 milionów tras na Stravie. Nasze mapy i narzędzia zapewniają codzienną wartość i motywują naszą społeczność – powiedział Michael Horvath, dyrektor generalny i współzałożyciel Stravy. – Z FATMAP mamy wspólną wizję, aby inspirować więcej ludzi do ruchu, umożliwiając im odkrywanie i doświadczanie radości z przebywania na świeżym powietrzu. Dla nas możliwość ponownego wyobrażenia sobie celu map i sposobu, w jaki inspirują one eksplorację terenu, jest ogromną zaletą zróżnicowanych aktywności na świeżym powietrzu – podkreśla.

Wraz z zakupem firmy FATMAP Strava przejmuje również zespół jej 50 pracowników. Jednocześnie dotychczasowy prezes FATMAP Misha Gopaul zostanie wiceprezesem Stravy ds. produktu.

– Aplikację FATMAP opracowaliśmy z misją uczynienia aktywności na świeżym powietrzu bardziej dostępnymi. Podczas gdy inne platformy mapowe zostały zaprojektowane do nawigacji po ulicach i miastach, my chcieliśmy stworzyć mapę, aby pomóc ludziom w eksploracji terenu. Połączenie sił ze Stravą otwiera nowe, ekscytujące możliwości i przyspieszy nasze postępy, aby umożliwić milionom ludzi odkrywanie dzikich miejsc na świecie w sposób bezpieczny i zrównoważony – zapewnia Misha Gopaul.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS