wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-25| Geodezja, Instytucje

Geodeci województw łączą siły w ramach Związku Województw RP

19 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu Geodetów Województw działającego w ramach Związku Województw Rzeczpospolitej Polskiej.


Geodeci województw łączą siły w ramach Związku Województw RP

Zespół został formalnie powołany uchwałą Zarządu ZW RP nr 113/11/22 z 28 listopada 2022 roku. Załącznikiem uchwały był regulamin pracy nowego gremium.

Zespół składa się z 16 członków reprezentujących wszystkie województwa, po jednym przedstawicielu z każdego województwa. Do jego zadań należy w szczególności:

  • opracowywanie projektów stanowisk Zarządu Związku i Zgromadzenia Ogólnego Związku,
  • wyrażanie opinii i stanowisk w sprawach przekazanych do zaopiniowania przez Zarząd Związku i Zgromadzenie Ogólne Związku,
  • przygotowywanie w formie stanowisk uwag i opinii do projektów aktów prawnych w bieżącej legislacji Związku,
  • podejmowanie na wniosek członków Związku spraw oraz problemów z zakresu działania zespołu i opracowywanie w tych sprawach projektów stanowisk Zarządu Związku oraz wniosków kierowanych do Zarządu Związku,
  • wymiana poglądów i doświadczeń między regionami w obszarze geodezji i kartografii.

W pierwszym posiedzeniu zespołu uczestniczyli reprezentanci 15 regionów, w tym 13 z prawem do głosowania. Podjęto też pierwsze uchwały formalne. Obecni członkowie jednogłośnie zadecydowali o zachowaniu zasady stałego przewodnictwa w zespole (bez zasady prezydencji zgodnej z przewodniczeniem w Konwencie Marszałków). Także jednogłośnie wybrano osoby odpowiedzialne za organizację i prowadzenie pracy zespołu. Jego przewodniczącym został Marek Bittner – geodeta województwa dolnośląskiego (na fot. po prawej), a wiceprzewodniczącą Joanna Wielgus – geodeta województwa małopolskiego.

Podczas spotkania omówiono także punkty merytoryczne. Były to tematy związane z:

  • budową systemu teleinformatycznego do prowadzenia bazy BDOT10k oraz aktualizacją i zarządzaniem tą bazą,
  • ujawnianiem obiektów wrażliwych w BDOT10k,
  • przygotowaniem do realizacji projektów unijnych w programach regionalnych na lata 2021–2027.

Powołanie zespołu i praca geodetów województw w ramach działalności ZW RP ma przede wszystkim podnieść zdolność organizacyjną związaną z formalnymi ustaleniami pomiędzy regionami oraz wspierać związek w zadaniach dotyczących geodezji i kartografii.

Michał Pabich (ZWRP)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS