Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-16| Geodezja, GIS, Software

Coraz więcej GIS-owych rozwiązań na Giełdzie Miejskich Technologii

Dziś (16 stycznia) rusza już III edycja Giełdy Miejskich Technologii. W ramach tego mechanizmu gminy i miasta mogą zdobyć minigranty na zakup różnego rodzaju oprogramowania, w tym aplikacji i usług GIS-owych.


Coraz więcej GIS-owych rozwiązań na Giełdzie Miejskich Technologii

Giełda Miejskich Technologii (GMT) jest inicjatywą realizowaną przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR). W jej ramach samorządom oferowane są minigranty, dzięki którym lokalny urząd będzie mógł testować wybrane przez siebie oprogramowanie przez nawet rok.

Do wyboru w III edycji konkursu jest ponad 150 produktów, które zwycięskie samorządy będą mogły testować przez okres od 6 do 12 miesięcy. Na liście tej znajdziemy już 15 rozwiązań w kategorii „Informacja przestrzenna”. Dla porównania w I edycji było ich tylko 8. Do dyspozycji są obecnie następujące rozwiązania:

 • System Obsługi Wniosków Administracyjnych (SOWA) firmy HyperView – wspomaga samorządy w sprawnym realizowaniu wniosków, przeprowadzaniu postępowań i wydawaniu decyzji administracyjnych.
 • Mapa potencjału solarnego firmy SolarMap – zbiorcze analizy potencjału solarnego dostępne w formie interaktywnych map dostępnych poprzez aplikację webową.
 • Raport o terenie OnGeo.pl – usługa dostępna on-line dla każdego miejsca w Polsce, która dostarcza ponad 30 cech nieruchomości.
 • Portal mapowy Mapa.Inspire-Hub.Pl firmy GIAP – platforma GIS on-line dla mieszkańców prezentująca dane przestrzenne z dziedziny planowania przestrzennego i innych.
 • Inwentaryzacja i e-kontrola reklam w przestrzeni publicznej firmy Smart Factor – baza danych i system umożliwiający walkę z chaosem reklamowym w miastach bazujący na skanowaniu i fotorejestracji ulic.
 • Welliot Studio firmy Ediko – system do zarządzania treścią w instytucjach publicznych oraz biznesie na e-papierowych wyświetlaczach Welliot.
 • ObliView Lite firmy MGGP Aero – intuicyjna przeglądarka danych przestrzennych.
 • Gminna Ewidencja Dróg firmy GISON – aplikacja służąca do prowadzenia i aktualizacji ewidencji dróg gminnych.
 • Pakiet oprogramowania ArcGIS oferowany przez Esri Polska – kompleksowy pakiet umożliwiający opracowanie i udostępnianie map, analizy danych oraz ułatwiający podejmowanie decyzji.
 • Latarnik Pro firmy GIAP – oprogramowanie do zarządzania gminną infrastrukturą oświetleniową w odniesieniu do bazy EGiB i EMUiA wraz z wizualizacją danych na mapie.
 • Adresat firmy GIAP – oprogramowanie do zarządzania gminną bazą ewidencji miejscowości, ulic i adresów zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 • System Informacji Przestrzennej: Planowanie Przestrzenne firmy Gison – system geoinfomatyczny dla samorządowych wydziałów zajmujących się planowaniem przestrzennym.
 • Elektroniczna ewidencja przydomowych oczyszczalni ścieków firmy GIAP – zintegrowane zarządzanie rejestrem przydomowych oczyszczalni ścieków i zbiorników bezodpływowych z poziomu mapy.
 • Cyfrowe wizytówki –kompleksowa usługa firmy NaMapach.pl polegająca na cyfryzacji zasobów i ich prezentacji w formie intuicyjnego portalu.
 • LUMA – e-usługa wspomagająca ocenę jakości powietrza wykorzystująca dane z sieci niskokosztowych czujników.

Nabór w III edycji GMT potrwa do 29 stycznia. W jej ramach do rozdysponowania jest 400 tys. zł, przy czym wysokość jednego grantu nie może przekraczać 50 tys. zł.

W poprzednim naborze przyznano 7 grantów o łącznej wartości prawie 280 tysięcy złotych. Dzięki nim produkty smart city najbliższe miesiące przetestują: Bobolice, Boguszów-Gorce, Dąbrowa Górnicza, Starogard Gdański, Świdwin, Tarnów oraz Zarszyn.

Kolejne nabory odbędą się w dniach: 13–26 marca oraz 15–28 maja br.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS