wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-23| GIS, Software

Wtyczka LAStools dla ArcGIS Pro już dostępna

Z możliwości LAStools – popularnego oprogramowania do pracy na chmurach punktów – można już korzystać również w oprogramowaniu ArcGIS Pro firmy Esri.


Wtyczka LAStools dla ArcGIS Pro już dostępna

Umożliwia to nowa wtyczka udostępniona przez autorów LAStools. Dotychczas tego typu rozwiązanie dostępne było dla desktopowego oprogramowania ArcMap. Jak już jednak informowaliśmy, w 2020 r. firma Esri ogłosiła zaprzestanie dalszego rozwoju tego produktu oraz zakończenie wsparcia użytkowników z dniem 1 stycznia 2026 r. Rolę tego oprogramowania ma przejąć właśnie ArcGIS Pro.

Korzystanie z wtyczki LAStools dla ArcGIS Pro jest nieodpłatne dla wszystkich posiadaczy aktualnych licencji na LAStools.

O LAStools

Oprogramowanie LAStools jest rozwijane przez niemiecką firmą rapidlasso GmbH. Umożliwia ono podstawową obróbkę chmur punktów, w tym jej: klasyfikację, filtrowanie, rastrowanie, przycinanie czy generowanie poziomic. Jak podkreślają twórcy software’u, produkt ten wyróżnia prostota obsługi połączona z możliwością szybkiego przetwarzania nawet dużych zbiorów danych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS