Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-21| Firma

Produkcja budowlana niezmiennie na plusie

Mimo różnych niepokojących sygnałów z polskiej gospodarki produkcja budowlano-montażowa nieprzerwanie rośnie – wynika z danych opublikowanych właśnie przez Główny Urząd Statystyczny.


Produkcja budowlana niezmiennie na plusie
Produkcja budowlana niezmiennie na plusie <br />
źródło danych: GUS
źródło danych: GUS

W listopadzie br. wartość tej produkcji okazała się wyższa o 4,0% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku (przed rokiem wzrost wyniósł 12,8%) oraz wyższa o 9,1% w stosunku do października br. (przed rokiem 9,0%). Listopad jest już zatem 19. miesiącem z rzędu, gdy wartości te zwiększają się – ostatnie spadki zanotowano bowiem na początku pandemii koronawirusa.

W rozbiciu na działy budownictwa zwiększenie wartości produkcji odnotowano w skali roku dla przedsiębiorstw realizujących prace budowlane specjalistyczne (o 8,6%) oraz wznoszących obiekty inżynierii lądowej i wodnej (o 6,9%). Z kolei podmioty, których podstawowym rodzajem działalności jest budowa budynków, odnotowały wartość mniejszą o 4,2%.

Produkcja budowlano-montażowa w listopadzie br., w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku, była wyższa zarówno dla robót o charakterze inwestycyjnym (o 2,8%), jak i remontowym (o 5,8%).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS