Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-12-20| Geodezja, Przetargi

GUM zamawia precyzyjny system do transferu czasu

W ramach przygotowań do uruchomienia Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Główny Urząd Miar zamawia systemy do zdalnego transferu czasu i częstotliwości.


GUM zamawia precyzyjny system do transferu czasu <br />
Wizualizacja Kampusu GUM w Kielcach
Wizualizacja Kampusu GUM w Kielcach

Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny jest wspólnym przedsięwzięciem Głównego Urzędu Miar oraz Politechniki Świętokrzyskiej. W jego ramach w Kielcach powstaje rozległy obiekt, na terenie którego działać będzie 6 specjalistycznych laboratoriów badawczych wyposażonych w nowoczesną aparaturę metrologiczną.

Jednym z nich będzie laboratorium L2 „Czas i Częstotliwość”, które ma zajmować się np. badaniami w zakresie stosowania technik satelitarnych w pozycjonowaniu i precyzyjnej nawigacji. I to właśnie na jego potrzeby GUM zamawia nowy sprzęt.

Przedmiotem ogłoszonego właśnie przetargu jest dostawa światłowodowego systemu do precyzyjnego transferu czasu i częstotliwości. W ocenie ekspertów z GUM jest on niezbędnym elementem budowanego stanowiska w zakresie zapewnienia ciągłej transmisji wzorcowych sygnałów czasu i częstotliwości UTC(PL) z GUM w Warszawie do Kampusu GUM w Kielcach, z zachowaniem wysokiej jakości metrologicznej przesyłanych sygnałów. Umożliwi także bezpośrednie włączenie Kampusu GUM w system porównań względem UTC(PL).

Częścią zamówienia jest też dostawa wieloczęstotliwościowego systemu do transferu czasu z wykorzystaniem satelitów GNSS. Jak wyjaśnia zamawiający, jest on niezbędnym elementem budowanego stanowiska w zakresie włączenia lokalnych wzorców i wyznaczanej lokalnie skali czasu w system porównań międzynarodowych, niezależnie od dostępności do łączy światłowodowych, umożliwiających również porównywanie optycznych wzorców częstotliwości w odległych lokalizacjach. Jest to podstawowe narzędzie do zapewnienia spójności lokalnego źródła ciągłych wysokostabilnych sygnałów częstotliwości RF, a pośrednio również i częstotliwości optycznej z międzynarodowym systemem realizacji definicji sekundy SI, zapewniające długoterminowo ciągłość działania.

Urządzenia powinny dotrzeć do zamawiającego do połowy listopada przyszłego roku.

Oferty w tym postępowaniu można składać do 24 stycznia.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama