wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-14| GIS, Przetargi, Instytucje

Gmina Pałecznica zamawia SIP

Do 2 stycznia można składać oferty w przetargu ogłoszonym przez gminę Pałecznica (powiat proszowicki) na dostawę i wdrożenie systemów informatycznych, w tym systemu informacji przestrzennej.


Gmina Pałecznica zamawia SIP
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie systemów informatycznych wraz z niezbędną infrastrukturą sprzętową w ramach projektu „Nowoczesne e-usługi dla klientów Gminy Pałecznica”. Przedmiotem projektu jest uruchomienie świadczenia drogą elektroniczną usług publicznych skierowanych dla biznesu i obywateli oraz wdrożenie nowych rozwiązań informatycznych, które będą służyć cyfryzacji procesów i procedur administracyjnych w Gminie Pałecznica. Projekt o wartości 1,488 mln zł uzyskał dofinansowanie z UE w ramach RPO Województwa Małopolskiego.

Przedmiotem przetargu jest między innymi: zakup licencji i wdrożenie systemu informacji przestrzennej, przeprowadzenie digitalizacji zasobów, opracowanie API zasobu informacji przestrzennej, a także opracowanie i wdrożenie e-usług na platformie ePUAP.

System informacji przestrzennej (SIP) ma umożliwić wizualizację danych geograficznych oraz korzystanie z najpowszechniejszych usług wykorzystujących dane geoprzestrzenne. Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie aplikacji dziedzinowych opartych na systemach GIS umożliwiających zarządzenie zasobami danych funkcjonujących wewnątrz Urzędu w wersji webowej (uruchamianej z poziomu przeglądarki internetowej):

• Gospodarka przestrzenna – w zakresie zarządzania informacją przestrzenną dotyczącą MPZP i STUDIUM polegająca na: prowadzeniu rejestru obowiązujących MPZP i STUDIUM w formie tabelarycznej i mapowej; wyszukiwaniu działek ewidencyjnych wraz z automatycznym odczytywaniem kompletnych informacji o zagospodarowaniu przestrzennym działki; automatycznym generowaniem gotowych dokumentów wyrysu, wypisu i zaświadczenia z MPZP i STUDIUM na podstawie cyfrowych wersji tych dokumentów.

• Ewidencja miejscowości ulic i adresów wraz z przebiegiem ulic, skrzyżowań, granic miejscowości i lokalizacją punktów adresowych – w zakresie zarządzania informacją przestrzenną dotyczącą Ewidencji Miejscowości, Ulic i Adresów (EMUiA) polegająca na: prowadzeniu rejestru EMUiA w formie tabelarycznej i mapowej zgodnie z modelem pojęciowym danych.

• Ewidencja dróg – w zakresie zarządzania informacją przestrzenną dotyczącą ewidencji dróg (mosty, drogi i znaki) polegająca na: prowadzeniu ewidencji dróg (mosty, drogi i znaki) w formie tabelarycznej i mapowej w odniesieniu do działek ewidencyjnych z możliwością edycji, usuwania i dodawania nowych obiektów, jak również z możliwością dodawania i odczytywania załączników, wyszukiwanie informacji z ewidencji dróg (mosty, drogi i znaki) z możliwością filtracji i sortowania danych; moduł umożliwi obsługę i wyświetlanie danych z fotorejestracji korytarzy dróg, a także generowanie książki drogi oraz książki obiektów mostowych, umożliwi również generowanie raportów, wykazów i statystyk na podstawie przechowywanych w systemie danych.

E-usługi obejmujące dane przestrzenne, które zostaną uruchomione w ramach realizacji zamówienia to:
• wniosek o wydanie wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
• wniosek o wydanie zaświadczenia o przeznaczeniu działki w obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS