Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-12-13| GIS, Mapy, Przetargi

PIG zamawia nową wersję GIS Szczegółowej Mapy Geologicznej Polski

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy ogłosił przetarg na utworzenie nowej wersji systemu informatycznego GIS Szczegółowej Mapy Geologicznej Polski-SMGP wraz z wdrożeniem w środowisku GIS zamawiającego oraz świadczeniem usługi asysty utrzymaniowo-rozwojowej.


PIG zamawia nową wersję GIS Szczegółowej Mapy Geologicznej Polski <br />
Fragment arkusza 27 SMGP
Fragment arkusza 27 SMGP
Rozwiązanie powinno m.in.:
• umożliwiać przeglądanie danych przestrzennych, wyszukiwanie zbiorów i usług danych przestrzennych, pozwalając użytkownikowi na manipulowanie widokiem mapy (powiększanie, oddalanie, przesuwanie, obrót, powrót do poprzedniego lub następnego widoku) oraz dostosowanie widoczności poszczególnych klas obiektów na warstwach (włączanie, wyłączanie, dodawanie, zmiana kolejności wyświetlania, czy zmiana stopnia przezroczystości),
• posiadać interface graficzny, umożliwiający zarządzanie warstwami klas obiektów przestrzennych w widoku okna mapy i widoku okna wydruku,
• posiadać możliwość pracy na wielu widokach okna mapy.

Rozwiązanie powinno także zapewniać zaawansowane możliwości geoanalityczne i przetwarzania, w tym co najmniej:
• analizy rastrowe,
• analizy geostatystyczne,
• analizy trójwymiarowe,
• odczyt/wymiana danych/geoprzetwarzanie.

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, zamawiający musi otrzymać wdrożony w posiadanej architekturze rozwiązań serwerowych i desktopowych GIS i gotowy do eksploatacji, spójny procesowo system GIS Szczegółowej Mapy Geologicznej Polski (SGMP), realizujący w całości produkt SMGP, zapewniający dla wszystkich funkcjonalności aktualną i analogiczną, wyskalowaną technologię oraz procesowo spójny dla całego „workflow” zamawiającego. Dlatego też nie dopuszcza ani ofert częściowych, ani wariantowych. Ewentualny podział na części po pierwsze, byłby ryzykowny do zaprojektowania i wdrożenia ponieważ procesy pomiędzy modułami są bardzo specyficzne, obszar wdrożenia jest bardzo specjalistyczny, a po drugie, spowodowałby zagrożenie nieosiągnięcia celów projektu oraz konieczność zaangażowania większych zasobów ze strony zamawiającego, co wpłynęłoby negatywnie na realizowane przez PIG ustawowe zadania publiczne państwowej służby geologicznej.

Oferty można składać do 9 stycznia 2023 r. Zamawiający określił termin realizacji prac obejmujących utworzenie wraz z końcowym wdrożeniem nowej wersji systemu informatycznego GIS Szczegółowej Mapy Geologicznej Polski (SMGP) na nie później niż do 10 listopada 2024 r. Natomiast realizację usługi polegającej na świadczeniu usługi asysty – od daty zawarcia umowy do 31 grudnia 2024 r. lub do czasu wykorzystania 1400 roboczogodzin, w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi wcześniej.

AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama