Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-01| Geodezja, Instytucje

Powiat kupuje odbiornik GNSS do pomiaru działek i weryfikacji geodetów

Powiat wałbrzyski zakupił precyzyjny odbiornik GNSS-RTK, który ma usprawnić pracę miejscowego wydziału geodezji.


Powiat kupuje odbiornik GNSS do pomiaru działek i weryfikacji geodetów <br />
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

– W naszej pracy bardzo często spotykamy się z ogromnym bałaganem w położeniu działek, w tym działek drogowych. Nastręcza to wielu problemów związanych z okazywaniem granic, odnowieniem granic, co w konsekwencji prowadzi do wydłużania się czasu realizacji poszczególnych zadań – wyjaśnia na Facebooku starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

– Aby tego uniknąć, na potrzeby wydziału geodezji i kartografii zakupiliśmy nowoczesny zestaw pomiarowy, który pozwala uzyskać centymetrowe dokładności w czynnościach geodezyjnych. Pomoże to wstępnie ustalić położenie granic działek i jedynie w przypadku spornych granic zlecać prace geodetom. To z kolei pozwoli zaoszczędzić publiczny pieniądz, ponieważ usługi pomiarowe sporo kosztują – tłumaczy starosta. Jak dodaje, urządzenie przyda się również do weryfikacji wykonywanych przez geodetów prac zleconych.

Starostwo wyłożyło na instrument ze środków własnych 32,5 tys. zł.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS