wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-01| Geodezja, Instytucje

Powiat kupuje odbiornik GNSS do pomiaru działek i weryfikacji geodetów

Powiat wałbrzyski zakupił precyzyjny odbiornik GNSS-RTK, który ma usprawnić pracę miejscowego wydziału geodezji.


Powiat kupuje odbiornik GNSS do pomiaru działek i weryfikacji geodetów <br />
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

– W naszej pracy bardzo często spotykamy się z ogromnym bałaganem w położeniu działek, w tym działek drogowych. Nastręcza to wielu problemów związanych z okazywaniem granic, odnowieniem granic, co w konsekwencji prowadzi do wydłużania się czasu realizacji poszczególnych zadań – wyjaśnia na Facebooku starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

– Aby tego uniknąć, na potrzeby wydziału geodezji i kartografii zakupiliśmy nowoczesny zestaw pomiarowy, który pozwala uzyskać centymetrowe dokładności w czynnościach geodezyjnych. Pomoże to wstępnie ustalić położenie granic działek i jedynie w przypadku spornych granic zlecać prace geodetom. To z kolei pozwoli zaoszczędzić publiczny pieniądz, ponieważ usługi pomiarowe sporo kosztują – tłumaczy starosta. Jak dodaje, urządzenie przyda się również do weryfikacji wykonywanych przez geodetów prac zleconych.

Starostwo wyłożyło na instrument ze środków własnych 32,5 tys. zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS