Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-28| Geodezja, Przetargi, Kataster

Kto wykona aktualizację EGiB w powiecie olkuskim?

Starostwo w Olkuszu rozstrzygnęło ogłoszony w sierpniu przetarg na aktualizację ewidencji gruntów i budynków dla jednostki ewidencyjnej Olkusz gmina. Wartość podpisanych umów opiewa na niecałe 2 mln zł brutto.


Kto wykona aktualizację EGiB w powiecie olkuskim? <br />
fot. geoportal.gov.pl
fot. geoportal.gov.pl
Przypomnijmy, że zamówienie podzielono na dwie części obejmujące aktualizację EGiB dla:
1. 7 obrębów: Gorenice, Niesułowice, Osiek, Witeradów, Zawada, Zimnodół, Żurada;
2. 10 obrębów: Bogucin Mały, Braciejówka, Kosmolów, Olewin, Pazurek, Podlesie, Rabsztyn, Sieniczno, Troks, Zederman.

Przetarg cieszył się sporym zainteresowaniem, wpłynęły oferty aż od 15 firm, przy czym 14 z nich złożyło swoje propozycje dla obu części zamówienia, a rozrzut cenowy był dość spory. Dla części 1 ceny mieściły się w przedziale od 1,056 mln zł aż do 3,444 mln zł, a dla części 2 od 879 tys. zł aż do 3,321 mln zł (ceny brutto).

Ostatecznie wybrano najtańsze oferty. Część 1. zrealizuje MGGP SA z Tarnowa, która zadeklarowała wykonanie zamówienia za 1,056 mln zł, z kolei prace objęte częścią 2. zamówienia wykona spółka OPGK w Gdańsku za 879 tys. zł. Zamawiający szacował wartość zamawianych usług na 2,8 mln zł dla każdej części, czyli łącznie na blisko 5,6 mln zł.

Przetarg jest częścią wartego 6,8 mln zł projektu „Zwiększenie dostępności do cyfrowego zasobu geodezyjnego w powiecie olkuskim” dofinansowanego ze środków RPO Województwa Małopolskiego. W ramach tego przedsięwzięcia wcześniej ogłaszano przetargi na skanowanie zasobu, a także utworzenie baz GESUT i BDOT500.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS