wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-28| GIS, Instytucje

Gminy przed kolejną szansą na minigranty na aplikacje GIS

28 listopada ruszyła II edycja naboru Giełdy Miejskich Technologii. W ramach tego mechanizmu gminy i miasta mogą zdobyć minigranty na zakup różnego rodzaju oprogramowania, w tym aplikacji i usług GIS-owych.


Gminy przed kolejną szansą na minigranty na aplikacje GIS

Giełda Miejskich Technologii (GMT) jest inicjatywą realizowaną przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR). W jej ramach samorządom oferowane są minigranty, dzięki którym lokalny urząd będzie mógł testować wybrane przez siebie oprogramowanie przez nawet rok.

Do wyboru w II edycji konkursu jest ponad 100 produktów, które zwycięskie samorządy będą mogły testować przez okres od 6 do 12 miesięcy. Na liście tej znajdziemy 13 rozwiązań w kategorii „Informacja przestrzenna”:

 1. System Obsługi Wniosków Administracyjnych (SOWA) firmy HyperView – wspomaga samorządy w sprawnym realizowaniu wniosków, przeprowadzaniu postępowań i wydawaniu decyzji administracyjnych.
 2. Mapa potencjału solarnego firmy SolarMap – zbiorcze analizy potencjału solarnego dostępne w formie interaktywnych map dostępnych poprzez aplikację webową.
 3. Raport o terenie OnGeo.pl – usługa dostępna on-line dla każdego miejsca w Polsce, która dostarcza ponad 30 cech nieruchomości.
 4. Portal mapowy Mapa.Inspire-Hub.Pl firmy GIAP – platforma GIS on-line dla mieszkańców prezentująca dane przestrzenne z dziedziny planowania przestrzennego i innych.
 5. Inwentaryzacja i e-kontrola reklam w przestrzeni publicznej firmy Smart Factor – baza danych i system umożliwiający walkę z chaosem reklamowym w miastach bazujący na skanowaniu i fotorejestracji ulic.
 6. Welliot Studio firmy Ediko – system do zarządzania treścią w instytucjach publicznych oraz biznesie na e-papierowych wyświetlaczach Welliot.
 7. ObliView Lite firmy MGGP Aero – intuicyjna przeglądarka danych przestrzennych.
 8. Gminna Ewidencja Dróg firmy GISON – aplikacja służąca do prowadzenia i aktualizacji ewidencji dróg gminnych.
 9. Pakiet oprogramowania ArcGIS oferowany przez Esri Polska – kompleksowy pakiet umożliwiający opracowanie i udostępnianie map, analizy danych oraz ułatwiający podejmowanie decyzji.
 10. Latarnik Pro firmy GIAP – oprogramowanie do zarządzania gminną infrastrukturą oświetleniową w odniesieniu do bazy EGiB i EMUiA wraz z wizualizacją danych na mapie.
 11. Adresat firmy GIAP – oprogramowanie do zarządzania gminną bazą ewidencji miejscowości, ulic i adresów zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 12. System Informacji Przestrzennej: Planowanie Przestrzenne firmy Gison – system geoinfomatyczny dla samorządowych wydziałów zajmujących się planowaniem przestrzennym.
 13. Elektroniczna ewidencja przydomowych oczyszczalni ścieków firmy GIAP – zintegrowane zarządzanie rejestrem przydomowych oczyszczalni ścieków i zbiorników bezodpływowych z poziomu mapy.

O otrzymanie mikrograntu może ubiegać się każda gmina w Polsce. Aby to zrobić, należy zarejestrować profil na platformie, wybrać produkt i wypełnić wniosek grantowy on-line, który dostępny jest po zalogowaniu. Ocena złożonych wniosków będzie przeprowadzona na podstawie poziomu deklarowanego zaangażowania pracowników samorządu, oczekiwanego wpływu wdrożenia na poprawę efektywności pracy urzędu oraz kompletności informacji o stosowanej infrastrukturze informatycznej.

W bieżącym naborze przewidziana pula środków to 325 tysięcy zł. Wnioski można składać do 12 grudnia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Anna Wardziak
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS