wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-22| Geodezja, Edukacja, Instytucje

Porozumienie o udostępnieniu danych grawimetrycznych

Politechnika Gdańska i Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej 17 listopada podpisały porozumienie dotyczące udostępnienia do zasobów Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii danych grawimetrycznych pozyskanych z polskich obszarów morskich.


Porozumienie o udostępnieniu danych grawimetrycznych
Od 2021 roku Politechnika Gdańska oraz Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej współpracują w dziedzinie prowadzenia pomiarów grawimetrycznych na obszarach morskich RP. Efektem dotychczasowej współpracy były zrealizowane przez okręty Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego MW dwie kampanie pomiarowe przy udziale specjalistów Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem dr. hab. inż. Jerzego Pyrchli (profesora PG).

Przekazane do GUGiK dane mają służyć przede wszystkim opracowywaniu aktualnych i dokładnych modeli powierzchni quasi-geoidy. Już dziś funkcjonujące obecnie modele geoidy są z powodzeniem wykorzystywane przez hydrografów i stosowane w systemach pomiarowych, przyczyniając się do nowej jakości w pomiarach batymetrycznych.

W imieniu Politechniki Gdańskiej porozumienie podpisała dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska dr hab. inż. Joanna Żukowska (profesor PG), w imieniu BHMW Szef Biura kmdr Dariusz Kolator.

Źródło: BHMW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS