Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-21| Geodezja, Software

Nauka do uprawnień na ekranie smartfona

Z Google Play i AppStore można już pobierać testową wersję aplikacji „Uprawnienia geodezyjne”.


Nauka do uprawnień na ekranie smartfona

Studia, później praktyka zawodowa i mozolne wypełnianie dzienników praktyk. Gdy to wszystko mamy już za sobą, czas na egzamin na uprawnienia.
Każdy, kto poważnie myśli o zdaniu egzaminu na uprawnienia, wie, jak on wygląda. Składa się z trzech części: testu, egzaminu pisemnego i egzaminu ustnego. O ile egzamin pisemny i ustny wymaga znajomości prawa dotyczącego konkretnego zakresu uprawnień, to test obejmuje wiedzę z wielu obszarów prawa, w tym również niezwiązanych z geodezją. Na udzielenie odpowiedzi na 60 pytań wielokrotnego wyboru mamy tylko 60 minut. To tylko jedna minuta na pytanie. Żeby zaliczyć test, musimy udzielić co najmniej 41 poprawnych odpowiedzi.

Opinia, że nauka do testów jest najtrudniejsza i wymaga najwięcej pracy, jest dość powszechna. GUGiK pozwala na wypełnienie na swoich stronach próbnego testu, lecz jest to raczej możliwość sprawdzenia się, niż pomoc w nauce.
Jak zatem przygotować się do testu? Najlepiej przerabiać go dotąd, aż nauczymy się wszystkich odpowiedzi. Istnieją strony internetowe, które na to pozwalają, jednak dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie aplikacji mobilnej. W drodze do pracy czy wieczorem na kanapie o wiele łatwiej korzystać z aplikacji, niż przeglądać stronę internetową na smartfonie.

Aplikacja „Uprawnienia geodezyjne” dla systemów Android i iOS dostępna jest na razie w wersji testowej, co ma na celu sprawdzenie odczuć użytkowników podczas korzystania. Ma ona ograniczone funkcje oraz bazę pytań (na razie jest ich 100).
Rozwiązanie testu jest bardzo proste – zaznaczamy odpowiedzi, zatwierdzamy i od razu widzimy, czy odpowiedzieliśmy dobrze oraz które odpowiedzi były prawidłowe.

Pełna wersja aplikacji docelowo ma mieć następujące funkcje:
• baza ponad 600 pytań;
• podstawa prawna wyświetlana do każdego pytania;
• tryb nauki – możliwość przeglądania wszystkich pytań z bazy;
• możliwość zapisywania wyników przeprowadzanych testów.

Źródło: Uprawnieniageodezyjne.eu


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS