wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-18| Geodezja, Przetargi

Zachodniopomorskie zleca konwersję powiatowych baz z wolnej ręki

Jak już zapowiadaliśmy, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego podpisał umowę na konwersję baz geodezyjnych w jednostkach, które prowadzą je w systemie Geo-Info.


Zachodniopomorskie zleca konwersję powiatowych baz z wolnej ręki <br />
fot. Wikipedia/Aotearoa
fot. Wikipedia/Aotearoa

Przedmiot zamówienia obejmuje zakup dodatkowych usług i modułu funkcjonalnego dla oprogramowania GEO-INFO oraz przeprowadzenie konwersji danych powiatowych zdeponowanych w bazach danych dla partnerów (zamawiających), u których zainstalowany jest system GEO-INFO firmy Systherm-Info, tj. w Szczecinie i Świnoujściu oraz powiatach: choszczeńskim, gryfickim, kamieńskim, łobeskim, myśliborskim, polickim, pyrzyckim oraz stargardzkim.

Postępowanie przetargowe odbywało się w procedurze negocjacyjnej bez wcześniejszego ogłoszenia. Wartośc podpisanej ze spółką Systherm-Info umowy wyniosła ostatecznie 1,2667 mln zł netto (początkowo szacowano ją na 1,543 mln zł).

Przypomnijmy, jak zamawiający argumentował zamiar udzielenia zamówienia w trybie „z wolnej ręki”. Jego zdaniem firma jako jedyna jest w stanie przeprowadzić bezstratną konwersję danych i jako jedyna na rynku dysponuje narzędziami, które to umożliwiają dla wytwarzanego przez siebie programu. Zamawiający zwraca również uwagę, że zapisy umów licencyjnych z tym producentem uniemożliwiają powiatom samodzielne modyfikowanie tych programów.

UMWZ zbadał ponadto możliwość realizacji zamówienia z pominięciem wspomnianyego systemu. „Takie działanie niosłoby ze sobą nieakceptowalne ryzyko niekompatybilności technicznej i nieproporcjonalnie duże trudności techniczne we wdrożeniu i dalej w użytkowaniu i utrzymaniu dostarczonych elementów oprogramowania, biorąc pod uwagę konieczność zachowania ciągłości działania systemów do obsługi PZGiK” – wyjaśnia UMWZ.

Zamówienie jest częścią projektu „Budowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego” o wartości blisko 56 mln zł współfinansowanego ze środków RPO WZ na lata 2014-2020. Jest on realizowany przez UMWZ wspólnie z 21 powiatami i miastami na prawach powiatu.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS