wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-18| Geodezja, Przetargi

Zachodniopomorskie zleca konwersję powiatowych baz z wolnej ręki

Jak już zapowiadaliśmy, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego podpisał umowę na konwersję baz geodezyjnych w jednostkach, które prowadzą je w systemie Geo-Info.


Zachodniopomorskie zleca konwersję powiatowych baz z wolnej ręki <br />
fot. Wikipedia/Aotearoa
fot. Wikipedia/Aotearoa

Przedmiot zamówienia obejmuje zakup dodatkowych usług i modułu funkcjonalnego dla oprogramowania GEO-INFO oraz przeprowadzenie konwersji danych powiatowych zdeponowanych w bazach danych dla partnerów (zamawiających), u których zainstalowany jest system GEO-INFO firmy Systherm-Info, tj. w Szczecinie i Świnoujściu oraz powiatach: choszczeńskim, gryfickim, kamieńskim, łobeskim, myśliborskim, polickim, pyrzyckim oraz stargardzkim.

Postępowanie przetargowe odbywało się w procedurze negocjacyjnej bez wcześniejszego ogłoszenia. Wartośc podpisanej ze spółką Systherm-Info umowy wyniosła ostatecznie 1,2667 mln zł netto (początkowo szacowano ją na 1,543 mln zł).

Przypomnijmy, jak zamawiający argumentował zamiar udzielenia zamówienia w trybie „z wolnej ręki”. Jego zdaniem firma jako jedyna jest w stanie przeprowadzić bezstratną konwersję danych i jako jedyna na rynku dysponuje narzędziami, które to umożliwiają dla wytwarzanego przez siebie programu. Zamawiający zwraca również uwagę, że zapisy umów licencyjnych z tym producentem uniemożliwiają powiatom samodzielne modyfikowanie tych programów.

UMWZ zbadał ponadto możliwość realizacji zamówienia z pominięciem wspomnianyego systemu. „Takie działanie niosłoby ze sobą nieakceptowalne ryzyko niekompatybilności technicznej i nieproporcjonalnie duże trudności techniczne we wdrożeniu i dalej w użytkowaniu i utrzymaniu dostarczonych elementów oprogramowania, biorąc pod uwagę konieczność zachowania ciągłości działania systemów do obsługi PZGiK” – wyjaśnia UMWZ.

Zamówienie jest częścią projektu „Budowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego” o wartości blisko 56 mln zł współfinansowanego ze środków RPO WZ na lata 2014-2020. Jest on realizowany przez UMWZ wspólnie z 21 powiatami i miastami na prawach powiatu.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS