wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-18| Mapy

Uniwersytet w Białymstoku na mapach tyflograficznych

Na terenie Uniwersytetu w Białymstoku zostały ustawione mapy tyflograficzne w języku polskim i angielskim z uwzględnieniem alfabetu Braille’a. Oznaczone są na nich budynki uczelni, ścieżki komunikacyjne, parkingi, tereny zielone.


 Uniwersytet w Białymstoku na mapach tyflograficznych
 Uniwersytet w Białymstoku na mapach tyflograficznych
– Mapy zostały wykonane w nowoczesnej technologii PMMA. Ułatwiają poruszanie się po terenie Uniwersytetu w Białymstoku m.in. studentom i kadrze naukowo-dydaktycznej z zagranicy, w tym osobom z niepełnosprawnością wzrokową. Dzięki mapom można dowiedzieć się m.in. gdzie znajduje się siedziba danego wydziału czy instytutu i jak do niej dojść – informuje kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu w Białymstoku Anna Maj. Dodaje, że przygotowanie map było konsultowane z działającą na uczelni Sekcją ds. Wsparcia Osób ze Szczególnymi Potrzebami.

Zewnętrzne mapy tyflograficzne zostały ustawione w pięciu miejscach. Dwie znajdują się przy ul. Świerkowej (Rektorat oraz Wydział Nauk o Edukacji – aula dydaktyczno-widowiskowa), a kolejne trzy w kampusie przy ul. Ciołkowskiego (w sąsiedztwie Biblioteki Uniwersyteckiej, Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego oraz przy wjeździe na Plac Syntezy Nauk).

Realizacja oznakowania uczelni została wykonana dzięki finansowaniu z projektu „Local university, global opportunity – Uniwersytet w Białymstoku na drodze do umiędzynarodowienia”, który od maja 2022 r. realizuje Dział Współpracy Międzynarodowej uczelni. Projekt jest częścią projektu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy – Welcome to Poland” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: Uniwersytet w Białymstoku


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS