Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-14| Geodezja, Instytucje

Co znajdziemy w drugim wydaniu "Informatora GGK"?

Główny Urząd Geodezji i Kartografii opublikował drugie wydanie „Informatora Głównego Geodety Kraju”, kwartalnika wydawanego w formie elektronicznej.


Co znajdziemy w drugim wydaniu "Informatora GGK"?
W wydaniu z listopada 2022 znajdziemy m.in. informacje na temat:
• udostępnionego przez GUGiK urzędowego walidatora usług WMS/WFS EGiB,
• zmiany art. 24a ust. 4 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne (Pgik), która to wprowadza obowiązek udostępnienia projektu operatu opisowo-kartograficznego za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną,
• projektowanych zmian przepisów w zakresie narad koordynacyjnych,
• nowych stawek opłat za udostępnianie materiałów z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (PZGiK), które będą obowiązywać od 1 stycznia 2023 r.
• nowych kompozycji mapowych w mobilnej wersji Geoportalu,
• udostępniania informacji przez organy prowadzące PZGiK podmiotom o szczególnych uprawnieniach w tym zakresie,
• automatycznej produkcji bazy danych ogólnogeograficznych (BDOO),
• mapy administracyjnej Polski 2022,
• umowy na opracowanie narzędzi do automatycznej generalizacji i redakcji kartograficznej BDOT10K do map topograficznych w skali 1:50 000,
• udoskonalania modelu quasi-geoidy wykorzystywanego do obliczania wysokości normalnej przy wykonywaniu pomiarów technikami satelitarnymi i ocenie dokładności modelu PL-GEOID2021.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS