Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-10| GIS, Instytucje

GIS w mieście dzięki Giełdzie Miejskich Technologii

W wyniku rozstrzygnięcia pierwszego naboru Giełdy Miejskich Technologii 6 samorządów otrzyma darmowy dostęp do oprogramowania usprawniającego pracę urzędu, a w jednym przypadku do rozwiązania GIS-owego.


GIS w mieście dzięki Giełdzie Miejskich Technologii

Giełda Miejskich Technologii (GMT) jest inicjatywą realizowaną przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR). W jej ramach samorządom oferowane są minigranty, dzięki którym lokalny urząd będzie mógł testować wybrane przez siebie oprogramowanie przez nawet rok.

W rozstrzygniętej właśnie pierwszej edycji GMT do rozdysponowania było 300 tys. zł. O środki te walczyło 76 samorządów, które mogły wybierać spośród kilkudziesięciu różnych aplikacji, w tym ośmiu GIS-owych.

Ostatecznie granty na łączną kwotę 275 tys. zł otrzyma tylko 6 samorządów. Są to: Kowary, Miejsce Piastowe, Nowe Skalmierzyce, Pruszcz Gdański, Rybnik i Świdnica. Jak wyjaśniają organizatorzy, o wygranej decydował poziom deklarowanego zaangażowania pracowników samorządu, oczekiwany wpływ wdrożenia na poprawę efektywności pracy urzędu oraz kompletność informacji o stosowanej w urzędzie infrastrukturze informatycznej.

Oprogramowanie GIS-owe trafi do dolnośląskiej Świdnicy, która zawnioskowała o wdrożenie mapy potencjału solarnego firmy SolarMap, czyli zbiorczych analiz potencjału energii słonecznej dostępnych w formie interaktywnych map w aplikacji webowej.

II nabór w ramach GMT rozpocznie się 28 listopada, a kolejne dwa – w przyszłym roku.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS