wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-09| Teledetekcja

Dzięki nowemu sensorowi FLIR dron skartuje promieniowanie

Na światowym rynku dostępnych jest coraz więcej specjalistycznych urządzeń pomiarowych dla bezzałogowych statków powietrznych. Najświeższy przykład to MUVE R430 firmy Teledyne FLIR zaprojektowany do zdalnego pomiaru promieniowania radioaktywnego.


Dzięki nowemu sensorowi FLIR dron skartuje promieniowanie

Urządzenie w pierwszej kolejności przystosowano do przenoszenia przez bezzałogowe wirnikowce SkyRanger R70 oraz R80D SkyRaider produkowane przez Teledyne FLIR. Dzięki MUVE R430 maszyny te są w stanie nie tylko zdanie wykrywać źródła promieniowania, ale również tworzyć mapy zanieczyszczenia radioaktywnego. Sensor ten jest przy tym niewielki i kompaktowy, co pozwala stosować go w różnorodnych konfiguracjach.

– Wykorzystanie drona do zdalnego wykrywania promieniowania oznacza szybsze podejmowanie decyzji, bezpieczniejsze warunki dla ratowników cywilnych lub wojskowych oraz większe szanse dla każdego, kto znalazł się w niebezpieczeństwie. R430 zapewnia pełną świadomość sytuacyjną, która jest niezbędna, gdy pojawi się zagrożenie promieniowaniem. Potrafi też tym sytuacjom zapobiec – wyjaśnia David Cullin, wiceprezes ds. technologii i zarządzania produktami w Teledyne FLIR Defense.

Jest to już trzeci sensor z serii MUVE. Wcześniej w ramach tej rodziny firma Teledyne FLIR zaprojektowała urządzenia MUVE B330 do wykrywania zagrożeń biologicznych oraz MUVE C360 do identyfikacji niebezpiecznych gazów.

Źródło: Teledyne FLIR


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS