Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-04| Geodezja, Przetargi

Koszalin na razie bez nowego systemu PZGiK

Urząd Miejski w Koszalinie zmuszony był unieważnić przetarg na dostawę, instalację i kompleksowe wdrożenie systemu do prowadzenia spraw z zakresu państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


Koszalin na razie bez nowego systemu PZGiK <br />
fot. Marcin.pw/Wikipedia
fot. Marcin.pw/Wikipedia

Przedmiotem przetargu było nie tylko samo wdrożenie systemu, ale również przygotowanie e-usług i portalu mapowego, dostawa infrastruktury informatycznej oraz wykonanie migracji i dostosowanie danych z obecnie eksploatowanych baz.

Realizacja przetargu już od początku napotykała na problemy. W jego toku firma Comarch Polska dwukrotnie składała odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Jej zarzuty dotyczyły chociażby przyjętego przez zamawiającego czasu realizacji umowy, kryteriów oceny ofert czy waloryzacji wynagrodzenia.

Ostatecznie do otwarcia ofert doszło w połowie września, czyli ponad miesiąc później, niż planowano. Okazało się jednak, że tylko jedna propozycja (złożona przez Geomatykę-Kraków) zmieściła się w budżecie zamówienia wynoszącym 1,2 mln zł. Pozostałe dwie oferty, przedstawione przez firmy Comarch Polska oraz Systherm-Info, były aż około dwukrotnie droższe od możliwości finansowych zamawiającego. Z tego też powodu Urząd Miejski postanowił unieważnić całe postępowanie.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS