wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-27| GIS, Instytucje

Gminy z szansą na minigranty na aplikacje geoprzestrzenne

Jeszcze tylko do końca tygodnia trwa nabór na minigranty w ramach Giełdy Miejskich Technologii (GMT). Inicjatywa zapewnia gminom i miastom bezpłatny czasowy dostęp do różnego rodzaju oprogramowania, w tym aplikacji do pracy na danych przestrzennych.


Gminy z szansą na minigranty na aplikacje geoprzestrzenne

Giełda Miejskich Technologii (GMT) jest inicjatywą realizowaną przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Oferowane w jej ramach mikrogranty może otrzymać każda gmina w Polsce. Aby to zrobić, wystarczy zarejestrować profil na platformie, wybrać produkt, który najlepiej odpowiada potrzebom samorządu, i wypełnić wniosek grantowy on-line. Granty będą przyznawane do wyczerpania puli środków w danym naborze, która wynosi 300 tys. zł. Gminy, które uzyskają najwyższą punktację, otrzymają finansowanie w wysokości do 50 tys. zł, co pozwoli testować wybrane oprogramowanie nawet przez 12 miesięcy.

Na platformie znajduje się już prawie 70 różnych rozwiązań dla miast, w tym 8 związanych z informacją przestrzenną. Są to:

 • System Obsługi Wniosków Administracyjnych (SOWA) firmy HyperView – wspomaga samorządy w sprawnym realizowaniu wniosków, przeprowadzaniu postępowań i wydawaniu decyzji administracyjnych.
 • Mapa potencjału solarnego firmy SolarMap – zbiorcze analizy potencjału solarnego dostępne w formie interaktywnych map dostępnych poprzez aplikację webową.
 • Inwentaryzacja i e-kontrola reklam w przestrzeni publicznej firmy Smart Factor – baza danych i system umożliwiający walkę z chaosem reklamowym w miastach bazujący na skanowaniu i fotorejestracji ulic.
 • Portal mapowy Mapa.Inspire-Hub.Pl firmy GIAP – platforma GIS on-line dla mieszkańców prezentująca dane przestrzenne z dziedziny planowania przestrzennego i innych.
 • Pakiet oprogramowania ArcGIS oferowany przez Esri Polska – kompleksowy pakiet umożliwiający opracowanie i udostępnianie map, analizy danych oraz ułatwiający podejmowanie decyzji.
 • Latarnik Pro firmy GIAP – oprogramowanie do zarządzania gminną infrastrukturą oświetleniową w odniesieniu do bazy EGiB i EMUiA wraz z wizualizacją danych na mapie.
 • Adresat firmy GIAP – oprogramowanie do zarządzania gminną bazą ewidencji miejscowości, ulic i adresów zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 • System Informacji Przestrzennej: Planowanie Przestrzenne firmy Gison – system geoinfomatyczny dla samorządowych wydziałów zajmujących się planowaniem przestrzennym.

Pierwszy nabór wniosków trwa do niedzieli 30 października.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Anna Wardziak
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS