Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-18| Przetargi

Systemy informatyczne GUGiK przejdą audyt bezpieczeństwa

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg na przeprowadzenie audytu teleinformatycznego swoich kluczowych systemów.


Systemy informatyczne GUGiK przejdą audyt bezpieczeństwa

Przedmiotem zamówienia jest m.in. diagnoza stanu spełnienia przez GUGiK wymagań dotyczących bezpieczeństwa informacji określonych rozporządzeniem ws. Krajowych Ram Interoperacyjności… (KRI). Analizy obejmą także spełnianie wymogów stawianych przed administratorem danych osobowych wskazanych w wybranych przepisach unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Systemy IT GUGiK zostaną ponadto przeanalizowane pod kątem wymogów określonych w ustawie o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. W ramach prac opracowane zostaną ponadto rekomendacje w zakresie dostosowania i wdrożenia zmian w obecnym Systemie Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.

Realizację zamówienia podzielono na 3 etapy:

  • audyt bezpieczeństwa informacji (diagnoza mającą na celu ocenę stanu dokumentacji i procedur) oraz audyt technologiczny (diagnoza mającą na celu ocenę wybranych elementów środowiska teleinformatycznego GUGiK);
  • audyt kodu źródłowego oraz ocena bezpieczeństwa aplikacji serwerów integracji;
  • kontrola wdrożenia zaleceń audytu (zadanie opcjonalne).

Audytowi poddane zostaną łącznie 22 komponenty informatyczne GUGiK, w tym: systemy Geoportal, PZGiK i CAPAP, Uniwersalny Moduł Mapowy, Moduł SDI, systemy zarządzania NMT i BDOT10k, aplikacja EMUiA, ZSIN czy ASG-EUPOS.

Prace mają zostać zrealizowane w ciągu: 90 dni od zawarcia umowy (etap I), 120 dni od zawarcia umowy (etap II) oraz w ciągu 30 dni od zlecenia (zadanie III).

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 25 tys. zł można składać do 15 listopada.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS