wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-13| Teledetekcja, Instytucje

Oddział Teledetekcji PTG w nowej odsłonie

W strukturach organizacyjnych Polskiego Towarzystwa Geograficznego powołano Oddział Teledetekcji w miejsce zlikwidowanego Oddziału Teledetekcji i Geoinformatyki.


Oddział Teledetekcji PTG w nowej odsłonie
Na walnym zabraniu członków założycieli w czerwcu br. wybrano Zarząd Oddziału, a we wrześniu przydzielono funkcje i omówiono zadania do realizacji w nadchodzącym okresie. Siedmioosobowy Zarząd na kadencję 2022–2025 tworzą: przewodniczący Mieczysław Kunz (UMK w Toruniu), zastępca przewodniczącego Piotr Wężyk (UR w Krakowie), sekretarz Krzysztof Będkowski (UŁ), skarbnik Joanna Pluto-Kossakowska (PW) oraz członkowie Katarzyna Osińska-Skotak (PW), Jan Piekarczyk (UAM w Poznaniu) i Sylwia Nasiłowska.

Działalność Oddziału Teledetekcji PTG dotyczy głównie rozwoju nauk geograficznych, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania metod teledetekcyjnych i geomatycznych. Celem powołanego oddziału jest integracja środowiska specjalistów w zakresie szeroko rozumianej i wykorzystywanej teledetekcji lotniczej i satelitarnej oraz fotointerpretacji, upowszechnianie wiedzy, a także wspieranie osiągnięć naukowych, praktycznych i dydaktycznych członków oddziału. Oddział Teledetekcji PTG współorganizuje cykliczną Ogólnopolską Konferencję Fotointerpretacji i Teledetekcji (w 2022 roku wyjątkowo tylko w formie patronatu), a także wydaje czasopismo „Teledetekcja Środowiska”.

Mieczysław Kunz (UMK w Toruniu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS