Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-07| Geodezja, Edukacja

Ruszył nowy rok akademicki na WIG WAT

Na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie już po raz 71. zabrzmiała dziś (7 października) studencka pieśń „Gaudeamus igitur”, która tradycyjnie oznacza rozpoczęcie nowego roku akademickiego.


Ruszył nowy rok akademicki na WIG WAT
Ruszył nowy rok akademicki na WIG WAT
– Istota kształcenia w szkole wyższej nie polega na wpajaniu wiedzy faktograficznej, lecz na ćwiczeniu umysłu w dochodzeniu do tego, czego nie da się znaleźć w podręcznikach – tymi słowami przywitał nowych studentów dziekan płk prof. Michał Kędzierski. – Z naszego wydziału wychodzą żołnierze i inżynierowie rozchwytywani na rynku pracy. Kształcimy w nieszablonowym myśleniu i działaniu. Tak, abyście w przyszłości poradzili sobie z każdym problemem – przekonywał dziekan.

W tym roku wydziałowa społeczność studencka powiększyła się o prawie 200 studentów studiów I stopnia (cywilnych) oraz jednolitych studiów magisterskich (wojskowych). Uroczyste ślubowanie złożyli studenci studiów wojskowych oraz przedstawiciele studentów studiów cywilnych. Ci, którzy w procesie rekrutacji uzyskali najlepsze wyniki otrzymali pamiątkowe symboliczne indeksy z rąk dziekana, który pogratulował nowo przyjętym studentom bardzo dobrych wyników egzaminów maturalnych i zapewnił ich, że trafili w ręce doświadczonej kadry badawczo-dydaktycznej.

Dziekan Michał Kędzierski podkreślił w swoim wystąpieniu sukces dyscypliny inżynieria lądowa i transport, która jako jedna z nielicznych na WAT w najnowszym procesie ewaluacji uzyskała kategorię A. Podziękował pracownikom Wydziału za poniesiony w związku z tym wysiłek. – W naszym przypadku Wydział to dyscyplina – stwierdził. Wspomniał też o rozwijającej się wydziałowej infrastrukturze, przede wszystkim o oddanym do użytku w ubiegłym miesiącu nowym budynku, z nowoczesnymi laboratoriami oraz aulą na 150 osób. W budynku tym – jak zapowiedział dziekan – będzie m.in. stacja odbioru danych satelitarnych z nanosatelitów, które zostaną umieszczone na orbicie w roku 2024 zgodnie z projektem PIAST [więcej na ten temat w wywiadzie opublikowanym w GEODECIE 9/2022 – red.].

Przy tej okazji decyzją dziekana nagrodami I i II stopnia za publikacje naukowe zostało wyróżnionych 13 naukowców z największym wkładem w procesie ewaluacji za lata 2017-2021. Nagrodami I stopnia mogą się poszczycić: dr hab. inż. Anna Kłos, prof. Janusz Bogusz, dr hab. inż. Damian Wierzbicki, dr inż. Leopold Kruszka, dr inż. Tomasz Rudnicki i dr inż. Marcin Małek. Z kolei nagrody II stopnia otrzymali: prof. Elżbieta Bielecka, dr hab. inż. Anna Fryśkowska-Skibniewska, dr hab. inż. Albina Mościcka, prof. Adam Stolarski, płk dr hab. inż. Krzysztof Pokonieczny, ppłk dr hab. inż. Ryszard Chmielewski i dr inż. Andrzej Araszkiewicz.

Uroczyście wręczono także dyplomy autorom najlepszych prac dyplomowych. Na kierunku geodezja i kartografia autorami najlepszych prac magisterskich okazali się: ppor. mgr inż. Karol Dzwonkowski i mgr inż. Mateusz Zdun, a autorami najlepszych prac inżynierskich: sierż. pchor. inż. Patrycja Lasota i inż. Paweł Szcześniak. Zwieńczeniem wydarzenia był wykład inauguracyjny dr inż. Agaty Orych pt. „Traktat o otwartych przestworzach”.

Anna Wardziak


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS