wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-30| GIS, Mapy, Instytucje

Stolica zamawia serwis oraz rozwój systemu usług edycji map

Urząd m.st. Warszawy ogłosił przetarg nieograniczony w trybie przyspieszonym na serwis oraz rozwój Systemu Usług Edycji Map (UEM). Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia 975,5 tys. zł brutto.


Stolica zamawia serwis oraz rozwój systemu usług edycji map <br />
fot. mapa.um.warszawa.pl
fot. mapa.um.warszawa.pl
Przedmiotem zamówienia są prace dokonywane w ramach funkcjonującego u zamawiającego Systemu Usług Edycji Map polegające na: rozwijaniu systemu (w tym modyfikacja funkcjonalności użytkowej, modyfikacja treści i struktury bazy danych, a także rozszerzenie istniejących interfejsów graficznych oraz prace związane z upowszechnieniem wykorzystania systemu obejmujące m.in. tworzenie oraz rozwój aplikacji opartych na UEM) oraz na jego utrzymaniu (obejmujące jego serwis).

Oferty można składać do 13 października br. Czas realizacji zamówienia określono na 16 miesięcy od daty podpisania umowy.

UEM to zespół usług i narzędzi przeznaczony do edycji, wizualizacji i obsługi danych przestrzennych. Stanowi kompleksowy system działający na bazie przeglądarki internetowej i usług realizowanych przez ArcGIS Server. Rozwiązanie zarządza użytkownikami, grupami, rolami systemu oraz dostępem do przestrzeni roboczej wybranych użytkowników. Budowę systemu zrealizowała w stolicy firma Esri Polska z Warszawy.

Zamawiający uzasadnia procedurę wyboru trybu przyspieszonego tym, że istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, aby okres nieciągłości świadczenia usług (tj. okres pomiędzy dniem zakończenia świadczenia usług w ramach poprzedniej umowy na te prace, z 8 maja 2021 r., a dniem rozpoczęcia świadczenia usług w ramach umowy w sprawie aktualnego zamówienia), w szczególności usług serwisu systemu, był możliwie jak najkrótszy. Zamówienie dotyczy bowiem zapewnienia serwisu i modyfikacji systemu UEM działającego jako element innego działającego systemu – wspomagania decyzji w krytycznych obszarach działania Urzędu, związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym (System Centrum Zarządzania Kryzysowego CZK). A zatem „z uwagi na konieczność zapewnienia ciągłości działania Urzędu, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa, niezbędne jest zapewnienie działania obu powiązanych systemów oraz kontynuacja prac integracyjnych”.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS