wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-27| GIS, Instytucje

Chcesz wiedzieć więcej o nowym Portalu Geostatystycznym?

Znakomitą okazją do poznania tajników Portalu Geostatystycznego w nowej odsłonie będzie organizowana przez Główny Urząd Statystyczny konferencja promująca Projekt „Przestrzenne Dane Statystyczne w Systemie Informacyjnym Państwa” (PDS).


Chcesz wiedzieć więcej o nowym Portalu Geostatystycznym?
W ramach projektu powstał nowy Portal Geostatystyczny, który prezentuje posiadane przez statystykę publiczną dane oraz wyniki analiz geostatystycznych, kluczowe dla funkcjonowania państwa, samorządów i społeczności lokalnych. Dane te mogą być prezentowane w dogodnej formie graficznej (głównie mapowej), przyspieszając podejmowanie procesów decyzyjnych.

Dodatkowo utworzono rozwiązania wspomagające prezentację i analizę własnych danych przestrzennych użytkowników portalu. Wydarzenie to będzie więc okazją do podsumowania przebiegu projektu PDS oraz zaprezentowania produktów powstałych w ramach jego realizacji.

W programie wydarzenia przewidziano następujące wystąpienia:
Międzynarodowe trendy w informacji geoprzestrzennej – dr inż. Janusz Dygaszewicz, dyrektor Departamentu Systemów Teleinformatycznych, Geostatystyki i Spisów, Główny Urząd Statystyczny.
Rozbudowa Portalu Geostatystycznego w projekcie „Przestrzenne Dane Statystyczne w Systemie Informacyjnym Państwa (PDS)” – Agnieszka Nowakowska, kierownik projektu, zastępca dyrektora Departamentu Systemów Teleinformatycznych, Geostatystyki i Spisów GUS.
Prezentacja modułów Portalu Geostatystycznego: Portal mapowy – dane GUS (metody prezentacji danych z BDL), Studio map (tworzenie własnej mapy), Menedżer zasobów (zapisywanie i współdzielenie zasobów), Geokodowanie/Edytor wydruków – Anna Sławińska, Departament Systemów Teleinformatycznych, Geostatystyki i Spisów GUS.
Analiza danych z rynku nieruchomości za pomocą panelu analitycznego – Agnieszka Giemza, Urząd Statystyczny w Rzeszowie.
Zapytaj sąsiadów, czyli wszystko o autokorelacji w Portalu Geostatystyczym – Sebastian Wójcik, Urząd Statystyczny w Rzeszowie.
W poszukiwaniu lidera, czyli własny ranking w Portalu Geostatystycznym – Anna Ślachciak/Filip Vaion, Departament Badań Przestrzennych i Środowiska GUS.
Prezentacja wyników innych projektów w Portalu Geostatystycznym na przykładzie danych Powszechnego Spisu Rolnego 2020 i projektu SATMIROL – Artur Łączyński, dyrektor Departamentu Rolnictwa GUS.
Rola Przestrzennej Bazy Adresowej w projekcie PDS – Mirosław Migacz, Departament Systemów Teleinformatycznych, Geostatystyki i Spisów GUS.

Aby wziąć udział w konferencji, która odbędzie się 5 października br. w godzinach 10.00-15.00 w Centrum Konferencyjnym ADN w Browarach Warszawskich, należy jeszcze dziś wypełnić formularz rejestracyjny. Wydarzenie będzie można śledzić również on-line, link do transmisji GUS udostępni w późniejszym terminie.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS