Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-26| Teledetekcja, Edukacja, Instytucje

GGK zaprasza na warsztaty z wykorzystania danych fotogrametrycznych

Alicja Kulka, p.o. głównego geodety, kraju zaprasza pracowników służby geodezyjnej i kartograficznej, a także wykonawców prac geodezyjnych na warsztaty szkoleniowe pod hasłem „Wykorzystanie danych fotogrametrycznych na potrzeby aktualizacji baz powiatowych”.


GGK zaprasza na warsztaty z wykorzystania danych fotogrametrycznych <br />
Geoportal.gov.pl
Geoportal.gov.pl
Warsztaty odbędą się w dniach 3, 10 i 17 listopada br. (szkolenia dla pracowników służby geodezyjnej i kartograficznej) oraz 24 listopada br. (dla wykonawców) w siedzibie GUGiK w Warszawie przy ul. Jana Olbrachta 94B w godzinach 10.00-15.30. Zgłoszenia należy przesyłać na adres gugik@gugik.gov.pl. Liczba miejsc na każde ze szkoleń jest ograniczona do 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Jednocześnie GUGiK informuje, że planowane są kolejne edycje tych szkoleń w przyszłym roku.

W programie:
• Charakterystyka danych fotogrametrycznych dostępnych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym (PZGiK).
• Plany pozyskiwania danych fotogrametrycznych do PZGiK na lata 2023–2025.
• Możliwości pobrania danych fotogrametrycznych z GUGiK (geoportal/usługi/portalPZGiK...)
• Metodyka pozyskiwania danych fotogrametrycznych (w szczególności stereodigitalizacja, pomiar na ortofotomapie i prawdziwej ortofotomapie, pomiary z wykorzystaniem danych z lotniczego skanowania laserowego).
• Zestawienie możliwości wykorzystania danych fotogrametrycznych z PZGiK na potrzeby aktualizacji baz powiatowych (w tym analiza dokładnościowa).
• Praktyczne wykorzystanie danych fotogrametrycznych do aktualizacji baz powiatowych na przykładach.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS