wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-23| Teledetekcja, Przetargi

Politechnika Warszawska zamawia płatowca z lidarem

Dostawa dużego (do 25 kg) płatowca do zaawansowanej fotogramterii z lidarem na potrzeby realizacji projektu „Terenowy poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim” dla Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa jest przedmiotem przetargu ogłoszonego właśnie przez Politechnikę Warszawską.


Politechnika Warszawska zamawia płatowca z lidarem <br />
fot. Wikipedia/Marcin Białek
fot. Wikipedia/Marcin Białek
Głównym celem projektu jest utworzenie infrastruktury badawczej oraz specjalistycznych laboratoriów na terenie lotniska w Sierakowie, pod Przasnyszem. Wykonana w ramach projektu infrastruktura posłuży realizacji późniejszych badań naukowych i prac rozwojowych z zakresu systemów bezzałogowych, lotnictwa, wytwarzania przyrostowego, nowoczesnych technologii materiałowych oraz szeroko rozumianej energetyki.

Płatowiec ma być dostarczony w formie zestawu gotowego do lotu po wyjęciu z pudełka. UAV ma oferować przynajmniej 60 minut lotu na jednym pakiecie baterii oraz przenoszenie ładunku o wadze minimum 0,6 kg. Ma być wyposażony m.in. w naziemną stację kontroli lotu, systemy transmisji danych o zasięgu minimum 5 km, w uchwyty do montażu kamer multispektralnych, aparat fotograficzny z matrycą minimum 20 Mpx i F2.8.

Oferty można składać do 25 października br.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS