wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-23| GIS, Mapy

Polska Grupa Górnicza publikuje mapę składów węgla

Polska Grupa Górnicza SA (PGG), skupiająca kilkanaście polskich kopalń węgla, uruchomiła własną sieć dystrybucji węgla. Jest to sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW). Mapę Polski 21 września, kiedy PGG opublikowała komunikat, pokrywało 60 składów KDW. Ddziś pracuje ich już 62, a sieć ciągle się zagęszcza. Docelowo ma ich być 100 lub więcej.


Polska Grupa Górnicza publikuje mapę składów węgla
W czerwcu br. PGG ogłosiła nabór przedsiębiorstw zainteresowanych wejściem do systemu sprzedaży węgla z kopalń. Ich wybór miał charakter otwarty i transparentny, każdy z przedsiębiorców mógł wziąć w nim udział, a głównym kryterium była cena za usługę dostawy. PGG postawiła też konkretne wymagania co do jakości obsługi. Partnerzy PGG muszą dysponować m.in. utwardzonym i zabezpieczonym składem węgla. Skład musi też być ubezpieczony, wyposażony w odpowiednią infrastrukturę: legalizowaną wagę oraz odpowiednie samochody zdolne odebrać z kopalni węgiel i dostarczyć odbiorcom końcowym. Pierwsi Kwalifikowani Dostawcy Węgla zaczęli działać 30 sierpnia.

Pełnią oni funkcję przewoźników węgla. Dostarczają węgiel do składu zlokalizowanego w rejonie miejsca zamieszkania klienta, natomiast transakcja sprzedaży jest realizowana przez e-sklep PGG. Jak podkreśla spółka, mają ujednolicić standardy dowozu opału do klientów, ułatwić oraz obniżyć koszt dostawy węgla dzięki pominięciu licznych pośredników windujących marże. Ceny KDW należą do najniższych w kraju. Zależą od odległości, tonażu, kierunku i są wyliczane oraz podawane każdorazowo przed złożeniem zamówienia na węgiel w e-sklepie.

Sieć KDW ma za zadanie ułatwić kupującym w e-sklepie odbiór zamówionego węgla bez konieczności samodzielnego organizowania transportu. Na razie klienci, którym uda się kupić węgiel w e-sklepie PGG, mogą odebrać go w jednym z 62 składów należących do sieci KDW.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS