wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-22| Przetargi

System Osłony Przeciwosuwiskowej SOPO do modernizacji

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy ogłosił przetarg na modernizację Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej SOPO wraz z wdrożeniem w środowisku GIS PIG-PIB. Szacunkowa wartość zamówienia (na podstawie wadium) to co najmniej 3 mln zł.


System Osłony Przeciwosuwiskowej SOPO do modernizacji
Przypomnijmy, że podstawowym celem projektu SOPO jest opracowanie i dostarczenie danych i informacji geologicznych dotyczących osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi w Polsce w skali umożliwiającej ich wykorzystanie w planowaniu przestrzennym i zarządzaniu na poziomie gminy i powiatu.
Cel ten jest realizowany poprzez zbieranie właściwych danych terenowych dotyczących ruchów masowych i związanych z nimi zagrożeń, przetwarzanie tych danych w informację geologiczną dostosowaną do potrzeb odbiorcy, a następnie udostępnianie tej informacji administracji publicznej, na której spoczywa ustawowy obowiązek prowadzenia rejestru osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi oraz przeciwdziałania negatywnym skutkom tych ruchów.

Zamówienie zostało podzielone na dwa zadania. Pierwsze obejmuje modernizację technologiczną oraz modernizację funkcjonalności systemu w technologii i architekturze GIS PIG-PIB, w tym prace projektowe, wykonawcze i wdrożenie produkcyjne SOPO w zakresie zmodernizowanych elementów. Drugie zadanie to objęcie wsparciem systemu przetwarzania danych PSG w zakresie SOPO w wymiarze do 1200 godzin wraz z usługą gwarancyjną.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 100 tys. zł można składać do 20 października br. Zadanie 1 ma być zrealizowane nie później niż do końca czerwca 2024 r., natomiast zadanie 2 do końca grudnia 2024 r.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS