Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-22| Przetargi

System Osłony Przeciwosuwiskowej SOPO do modernizacji

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy ogłosił przetarg na modernizację Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej SOPO wraz z wdrożeniem w środowisku GIS PIG-PIB. Szacunkowa wartość zamówienia (na podstawie wadium) to co najmniej 3 mln zł.


System Osłony Przeciwosuwiskowej SOPO do modernizacji
Przypomnijmy, że podstawowym celem projektu SOPO jest opracowanie i dostarczenie danych i informacji geologicznych dotyczących osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi w Polsce w skali umożliwiającej ich wykorzystanie w planowaniu przestrzennym i zarządzaniu na poziomie gminy i powiatu.
Cel ten jest realizowany poprzez zbieranie właściwych danych terenowych dotyczących ruchów masowych i związanych z nimi zagrożeń, przetwarzanie tych danych w informację geologiczną dostosowaną do potrzeb odbiorcy, a następnie udostępnianie tej informacji administracji publicznej, na której spoczywa ustawowy obowiązek prowadzenia rejestru osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi oraz przeciwdziałania negatywnym skutkom tych ruchów.

Zamówienie zostało podzielone na dwa zadania. Pierwsze obejmuje modernizację technologiczną oraz modernizację funkcjonalności systemu w technologii i architekturze GIS PIG-PIB, w tym prace projektowe, wykonawcze i wdrożenie produkcyjne SOPO w zakresie zmodernizowanych elementów. Drugie zadanie to objęcie wsparciem systemu przetwarzania danych PSG w zakresie SOPO w wymiarze do 1200 godzin wraz z usługą gwarancyjną.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 100 tys. zł można składać do 20 października br. Zadanie 1 ma być zrealizowane nie później niż do końca czerwca 2024 r., natomiast zadanie 2 do końca grudnia 2024 r.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS