wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-22| Geodezja, Teledetekcja, Edukacja

Szkoła Letnia w Stuttgarcie z udziałem polskich studentów

19 studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wzięło udział w Szkole Letniej „Simulation in the City” zorganizowanej w dniach 14-19 września 2022 r. w Stuttgarcie w Niemczech przez tamtejszy Uniwersytet Techniczny (HFT Stuttgart). Reprezentowali oni pierwszy rok studiów magisterskich na kierunku geodezja i kartografia w dwóch specjalnościach: geoinformatyka i geodezja inżynieryjna.


Szkoła Letnia w Stuttgarcie z udziałem polskich studentów
Szkoła Letnia w Stuttgarcie z udziałem polskich studentów
Organizatorzy zapewnili bardzo bogaty program. W ramach zajęć wygłoszono wykłady dotyczące symulacji i wizualizacji trójwymiarowych modeli miejskich oraz zarządzania projektami informatycznymi i jakością oprogramowania. Zaprezentowane zostały narzędzia umożliwiające analizę przestrzenną modeli 3D, symulację przepływu powietrza w miastach oraz symulację nasłonecznienia budynków mającą na celu wyznaczenie powierzchni umożliwiającej montaż paneli fotowoltaicznych.

W ramach Szkoły studenci mieli okazję współpracować z koleżankami i kolegami z Niemiec – uczestnikami międzynarodowych studiów magisterskich specjalności: Software Technology, Photogrammetry and Geoinformatics oraz Smart City Solutions. Pracowali w małych grupach tematycznych pod nadzorem instruktorów nad sposobem wykorzystania modeli miast w rozwiązaniu następujących problemów:
• neutralność CO2 miast,
• inteligentne zarządzanie miejscami parkingowymi,
• mobilność lotnicza,
• odpady z gospodarstw domowych,
• ogrodnictwo miejskie,
• inteligentne nawadnianie zieleni publicznej,
• dostarczanie przesyłek pocztowych peer-to-peer.

Warto zauważyć, że dwie prezentacje studentów wrocławskiej uczelni zostały wyróżnione w sposób szczególny. Jedna z grup zajęła I, a druga III miejsce za rozwiązanie problemów związanych odpowiednio z: inteligentnym zarządzaniem miejscami parkingowymi oraz dostarczaniem przesyłek pocztowych peer-to-peer.

Poza wykładami wygłoszonymi w ramach Szkoły Letniej studenci mieli również okazję wysłuchać kilku prelekcji wygłoszonych w ramach dwóch międzynarodowych konferencji, tj. Photogrammetric Week i XR Week zorganizowanych w tym samym czasie w tym niemieckim mieście. Są to konferencje i wystawy poświęcone fotogrametrii oraz eXtended Reality (Virtual Reality, Mixed Reality, Augmented Reality). Była to doskonała okazja, żeby zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz doświadczyć rozszerzonej rzeczywistości podczas pokazów najnowszego sprzętu i oprogramowania.

Nauka i praca to nie wszystko. W części mniej oficjalnej, studenci brali udział w spotkaniach integracyjnych, gdzie mogli wymienić doświadczenia z koleżankami i kolegami z zagranicy. Mieli też okazję porozmawiać z profesorami i ekspertami, którzy byli obecni przez cały czas trwania Szkoły Letniej.

Źródło: IGiG UPWr


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS