wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-22| Teledetekcja, Imprezy

Znamy program XXII Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego PTFiT

Organizatorzy udostępnili właśnie szczegółowy program XXII Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji, które odbędzie się w dniach 26-28 września 2022 r. w Krakowie pod hasłem „Fotogrametria – Teledetekcja – Geoinfomacja: stan aktualny i tendencje rozwoju”.


Znamy program XXII Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego PTFiT <br />
Zdjęcie lustracyjne (źródło: MSIP Krakowa)
Zdjęcie lustracyjne (źródło: MSIP Krakowa)
Sympozjum będzie miało charakter konferencji naukowej, która umożliwi prezentację najnowszych zagranicznych i polskich osiągnięć badawczych oraz doświadczeń związanych z wdrażaniem nowoczesnych metod i technologii fotogrametrycznych, teledetekcyjnych oraz geoinformacyjnych. Tematyka wydarzenia obejmuje pozyskiwanie danych 2D oraz 3D z różnych sensorów i pułapów rejestracji, integrację z danymi z innych źródeł, metody przetwarzania, modelowania, analizy danych oraz ich praktyczne aplikacje.

W programie pierwszego dnia Sympozjum przewidziano sesję jubileuszową Katedry Fotogrametrii i Teledetekcji Środowiska i inżynierii Przestrzennej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – 70 lat (krótkie wspomnienia, historia, stan obecny adresy okolicznościowe). Odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica poświęcona prof. Zbigniewowi Sitkowi. Wystąpią również zaproszeni goście z zagranicy, w tym profesorowie: Hans-Gerd Maas, Michele Crosetto czy Fabio Remondino. Odbędzie się także dyskusja panelowa nt. tendencji rozwoju geoinformacji. Dzień zakończy uroczysta kolacja. Program kolejnych dwóch dni wypełnią sesje referatowe (łącznie przewidziano ich 5), warsztatowe (np. Wtyczka QGIS w praktyce, pozyskiwanie i przetwarzanie obrazów Sentinel, przetwarzanie danych Lidar) oraz sesja posterowa. Zaplanowano także także prezentacje firm i imprezy towarzyszące.

Organizatorami wydarzenia są: Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich, Komitet Geodezji PAN oraz Katedra Fotogrametrii, Teledetekcji Środowiska i Inżynierii Przestrzennej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Patronat medialny nad XXII Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym PTFiT objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Szczegółowy program wydarzenia

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS