wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-21| Geodezja, GIS

Powiat bocheński uruchamia kolejne geodezyjne e-usługi

Do grona samorządów, w których większość geodezyjnych spraw można załatwiać przez internet, dołączył właśnie powiat bocheński.


Powiat bocheński uruchamia kolejne geodezyjne e-usługi

Jak przypomina Starostwo w Bochni, dotychczas udostępniało ono ogólnodostępny portal mapowy oraz e-usługi umożliwiające obsługę wykonawców prac geodezyjnych przez internet (Portal Geodety). Uruchomioną właśnie nowością są zaś usługi:

 • Portal Interesanta – dzięki niemu użytkownik po zalogowaniu się za pomocą profilu zaufanego (PZ) ma możliwość zamówienia i pozyskania takich materiałów jak: wypis z rejestru ewidencji gruntów i budynków, kopie mapy ewidencyjnej, kopie mapy zasadniczej. Może również wyszukać konkretne działki, budynki, adresy, współrzędne i pozyskać informacje na ich temat, przez wskazanie obiektu na mapie. Portal umożliwia dokonanie płatności on-line.
 • Portal Rzeczoznawcy – umożliwia rzeczoznawcom przeglądanie aktów notarialnych po wcześniejszym wykupieniu wglądu do danej jednostki ewidencyjnej oraz zamawiania szczegółowych danych dotyczących wskazanych transakcji.
 • Portal Projektanta – dzięki niemu projektant może złożyć wniosek o uzgodnienie sieci. Do składanego wniosku należy dodać odpowiednie załączniki oraz określić położenie przebiegu planowanego przyłącza. Po wystawieniu przez urząd opłaty projektant ma możliwość opłacenia jej drogą elektroniczną.
 • Narada koordynacyjna – e-usługa przeznaczona dla pracowników branż w celu uczestnictwa w zdalnej naradzie koordynacyjnej.
 • Portal Komornika – e-usługa przeznaczona dla komorników sądowych.

E-usługi powiatu bocheńskiego działają w technologii firmy Geomatyka-Kraków. Ich wdrożenie było częścią wartego 5,4 mln zł projektu „e-Usługi w informacji przestrzennej powiatu bocheńskiego” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Małopolskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS