wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-19| Teledetekcja, Przetargi

Trzech chętnych do wielkiego satelitarnego przetargu KOWR

Trzy firmy są gotowe zapewnić Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa dostęp do wysokorozdzielczych scen satelitarnych.


Trzech chętnych do wielkiego satelitarnego przetargu KOWR

Zamówienie podzielono na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest zapewnienie danych z permanentnego monitoringu satelitarnego o bardzo wysokiej rozdzielczości (tj. nie gorszej niż 4 metry, w 4 kanałach spektralnych, z rozdzielczością czasową na poziomie 3 dni) w łącznej ilości 96 tys. km kw. Tu ofertę złożyły firmy ProGea 4D z Krakowa (wartość: 44,9 mln zł) oraz SatRev z Wrocławia (39,0 mln zł). Obie te propozycje znacząco przekraczają szacunki KOWR. Zamawiający gotów jest bowiem wydać na to zlecenie niecałe 27 mln zł.

Z kolei przedmiotem cz. II jest dostarczenie zobrazowań o bardzo wysokiej rozdzielczości (nie gorszej niż 1 metr, w 4 kanałach spektralnych) w łącznej ilości 30 tys. km kw. W tym przypadku oprócz firmy ProGea 4D (z ofertą wartą 2,63 mln zł) wystartowała również warszawska spółka CloudFerro (2,57 mln zł). Obie te propozycje z dużym zapasem zmieściły się w budżecie zamawiającego, który wynosi blisko 7,9 mln zł.

Przetarg jest częścią wartego 164 mln zł projektu S2MUR (Systemu satelitarnego monitorowania upraw rolnych). Przedsięwzięcie polega na zaprojektowaniu, budowie i rozwoju platformy informatycznej wykorzystującej synergię danych satelitarnych, meteorologicznych, glebowych i statystycznych do monitorowania upraw rolnych na terenie całego kraju. Głównym celem projektu jest wspomaganie decyzji użytkowników zarówno w czasie typowego okresu wegetacyjnego oraz w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak klęski naturalne powstałe na skutek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Projekt ma być realizowany do roku 2024.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS