wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-19| GIS, Teledetekcja, Software

Faro: kontroluj betonowe powierzchnie w rozszerzonej rzeczywistości

Znany amerykański producent skanerów laserowych – firma Faro – opracował aplikację Flatness Check, która pozwala w intuicyjny sposób kontrolować płaskość betonowych płaszczyzn.


Faro: kontroluj betonowe powierzchnie w rozszerzonej rzeczywistości

Zasada działania aplikacji jest prosta. Po zeskanowaniu obiektu skanerem laserowym Faro wyliczane są deformacje betonowej powierzchni, a następnie dane te są wizualizowane w formie tzw. mapy ciepła. Kluczową zaletą Flatness Check jest możliwość prezentowania tego intuicyjnego opracowania na ekranie iPada w trybie rozszerzonej rzeczywistości. W ocenie producenta pozwala to szybko wychwycić ewentualne problemy na budowie i zaradzić im, jeszcze zanim beton całkiem wyschnie. To zaś przekłada się na konkretne oszczędności w procesie budowlanym. Flatness Check oferuje ponadto różnorodne narzędzia ułatwiające dzielenie się informacjami z innymi uczestnikami projektu.

– Wraz z kluczowymi klientami pełniącymi rolę ekspertów branżowych firma Faro stworzyła unikatowy proces kontroli jakości dla przemysłu betonowego z ogromnym potencjałem redukcji przeróbek i kosztów – powiedział Alistair Wells, dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie Faro. – Kontrola płaskości jest pierwszym tego rodzaju rozwiązaniem wbudowanym w ekosystem Sphere i wyznacza początek wprowadzania kolejnych rozwiązań do kontroli jakości konstrukcji. Pomagając branży betonowej w zapobieganiu powstawania odpadów, redukcji zużycia materiałów i skracania czasu spędzanego na miejscu, Faro robi ważny krok w swoich wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i zapewnienia bardziej ekologicznych i czystszych społeczności – podkreśla.

Oprogramowanie Flatness Check jest kompatybilne ze skanerami Faro Focus Premium, M70, S70, S150 oraz S350, a także w chmurową platformą Sphere. Program można pobrać z Apple App Store lub portalu Sphere.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS