wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-15| Geodezja, Firma, Software

Rusza VII edycja konferencji poświęconej prowadzeniu PODGiK

Po pandemicznej przerwie oficjalnie startuje dzisiaj (15 września) kolejna edycja Konferencji Technicznej pod hasłem „Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK” organizowanej przez warszawską firmę Geo-System.


Rusza VII edycja konferencji poświęconej prowadzeniu PODGiK

Spotkanie w podwarszawskiej Jachrance skierowane jest do osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o nowoczesnych technologiach stosowanych do prowadzenia zasobu geodezyjnego i jego udostępniania w internecie.
Choć wydarzenie oficjalnie startuje dzisiaj, już wczoraj odbyły się warsztaty szkoleniowe (na fot.) – przede wszystkim z zakresu podpisów elektronicznych i płatności internetowych. – Bez tego nie ma automatyzacji w geodezji – mówił Zbigniew Malinowski, prezes Geo-Systemu. Kilkudziesięciu uczestników miało m.in. okazję prześledzić, jak wygląda proces podpisywania dokumentu z wykorzystaniem pieczęci kwalifikowanej, podpisu kwalifikowanego, podpisu osobistego (z zastosowaniem e-dowodu) oraz profilu zaufanego. Swoistym podsumowaniem było pozyskanie przez internet w technologii ePODGiK zaświadczenia o objęciu działki uproszczonym planem urządzenia lasu. Było to możliwe dzięki wdrożeniu przez powiat płatności elektronicznych i posiadaniu pieczęci kwalifikowanej.

Podczas spotkania Zbigniew Malinowski podał też najnowsze dane dotyczące liczby przyjętych operatów elektronicznych w technologii ePODGiK. Od 2015 r. jest już ich 133 958, a tylko w bieżącym roku liczba ta zwiększyła się o 31 400. Z kolei 700 tys. to liczba e-operatów udostępnionych do tej pory różnym wykonawcom w technologii ePODGiK.

Dziś i jutro na uczestników konferencji czekają trzy sesje referatowe:
• „Nowoczesne technologie w PODGiK”,
• „Aspekty prawne funkcjonowania PZGiK”,
• „Dobre praktyki wykorzystania danych przestrzennych przez obywateli i instytucje”.
Po nich zaplanowano dyskusję podsumowującą.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS