Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-08| GIS, Przetargi

Umowy na aktualizację BDOT10k za 2/5 budżetu

Główny Urząd Geodezji i Kartografii rozstrzygnął przetarg na aktualizację bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) – zakres 6. Zostało podpisanych 8 umów (każda odpowiada części, na które podzielono zamówienie), których łączna wartość wynosi 231,2 tys. zł brutto. Warto zaznaczyć, że zamawiający był gotowy wydać na te prace 595,0 tys. zł, zatem oszczędzi ponad 3/5 budżetu.


Umowy na aktualizację BDOT10k za 2/5 budżetu
Umowy na aktualizację BDOT10k za 2/5 budżetu <br />
Obszar objęty opracowaniem (fot. GUGiK)
Obszar objęty opracowaniem (fot. GUGiK)

Przypomnijmy, że do wykonania tych prac zgłosiło się 15 firm, przy czym liczba ofert przypadających na poszczególne części wahała się od 5 do nawet 11. Uwagę zwracały przede wszystkim spore różnice w wycenie prac. W skrajnych przypadkach wartość najtańszej oferty była aż czterokrotnie niższa od najdroższej.

Umowy dla poszczególnych części zrealizują (wszystkie ceny brutto):
1. InterTIM z Suwałk za 26,2 tys. zł.
2. InterTIM z Suwałk za 17,2 tys. zł.
3. InterTIM z Suwałk. za 20,4 tys. zł.
4. InterTIM z Suwałk za 43,4 tys. zł.
5. ULP Sp. z o.o. z Suwałk za 32,6 tys. zł.
6. OPGK w Olsztynie za 50,0 tys. zł.
7. InterTIM z Suwałk za 32,2 tys. zł.
8. ULP Sp. z o.o. z Suwałk za 9,2 tys. zł.

W ramach realizacji tych umów zostaną zaktualizowane zbiory danych BDOT10k dla ośmiu powiatów z obszaru dwóch województw: pomorskiego (bytowski, człuchowski, pucki, wejherowski) oraz wielkopolskiego (kolski, koniński, turecki, m. Konin).

Informacje o statusie prac dotyczących aktualizacji bazy danych obiektów topograficznych realizowanych obecnie przez GUGiK oraz urzędy marszałkowskie, można uzyskać w serwisie Mapy.geoportal.gov.pl w warstwie „Monitoring pozyskiwania danych → BDOT10k”.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS