wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-08| GIS, Przetargi

Umowy na aktualizację BDOT10k za 2/5 budżetu

Główny Urząd Geodezji i Kartografii rozstrzygnął przetarg na aktualizację bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) – zakres 6. Zostało podpisanych 8 umów (każda odpowiada części, na które podzielono zamówienie), których łączna wartość wynosi 231,2 tys. zł brutto. Warto zaznaczyć, że zamawiający był gotowy wydać na te prace 595,0 tys. zł, zatem oszczędzi ponad 3/5 budżetu.


Umowy na aktualizację BDOT10k za 2/5 budżetu
Umowy na aktualizację BDOT10k za 2/5 budżetu <br />
Obszar objęty opracowaniem (fot. GUGiK)
Obszar objęty opracowaniem (fot. GUGiK)

Przypomnijmy, że do wykonania tych prac zgłosiło się 15 firm, przy czym liczba ofert przypadających na poszczególne części wahała się od 5 do nawet 11. Uwagę zwracały przede wszystkim spore różnice w wycenie prac. W skrajnych przypadkach wartość najtańszej oferty była aż czterokrotnie niższa od najdroższej.

Umowy dla poszczególnych części zrealizują (wszystkie ceny brutto):
1. InterTIM z Suwałk za 26,2 tys. zł.
2. InterTIM z Suwałk za 17,2 tys. zł.
3. InterTIM z Suwałk. za 20,4 tys. zł.
4. InterTIM z Suwałk za 43,4 tys. zł.
5. ULP Sp. z o.o. z Suwałk za 32,6 tys. zł.
6. OPGK w Olsztynie za 50,0 tys. zł.
7. InterTIM z Suwałk za 32,2 tys. zł.
8. ULP Sp. z o.o. z Suwałk za 9,2 tys. zł.

W ramach realizacji tych umów zostaną zaktualizowane zbiory danych BDOT10k dla ośmiu powiatów z obszaru dwóch województw: pomorskiego (bytowski, człuchowski, pucki, wejherowski) oraz wielkopolskiego (kolski, koniński, turecki, m. Konin).

Informacje o statusie prac dotyczących aktualizacji bazy danych obiektów topograficznych realizowanych obecnie przez GUGiK oraz urzędy marszałkowskie, można uzyskać w serwisie Mapy.geoportal.gov.pl w warstwie „Monitoring pozyskiwania danych → BDOT10k”.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS